iCoach: Mobilní aplikace, která vás odnaučí kouřit


iCoach: Mobilní aplikace, která vás odnaučí kouřit

Lezou vám cigarety do peněz, chcete přestat kouřit a nedaří se vám to? Pak vyzkoušejte aplikaci iCoach, která je zdarma k dispozici v rámci evropského projektu „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“.

iCoach není určen jen pro ty, kdo chtějí s kouřením přestat, ale zaměřuje se i na poskytování informací těm, kdo ještě nejsou připraveni uhasit svou poslední cigaretu.

Uživateli je předložen krátký dotazník, který určí jeho stadium v procesu odvykání kouření tvořené pěti fázemi. Během „odvykačky“ aplikace uživateli posílá rady, nabízí motivační kvízy a informuje o průběhu kůry.

Pět fází programu iCoach:

Fáze 1 – Nemám v plánu přestat kouřit

Fáze 2 – Měl/a bych přestat, ale jsem na vážkách

Fáze 3 – Už brzy přestanu kouřit

Fáze 4 – Právě jsem přestal/a

Fáze 5 – Přestal/a jsem kouřit už před nějakou dobou

Na konci každého měsíce aplikace sestaví konzultační zprávu, která obsahuje přehled pokroku uživatele, dokud se nedostane do závěrečné fáze. Nechybí důležitý motivátor – kalkulačka úspor – protože při kouření nejde jen o zdraví.

Tvůrci uvádějí, že díky aplikaci iCoach kouřit přestalo více než 30 % lidí, kteří ji používali.

The app was not found in the store. 🙁
The app was not found in the store. 🙁

8 2 3

4 6 7

Zdroj: iCoach

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.