Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyUhni, Apple. Nový nejtenčí tablet na světě je Dell Venue 8 7000...

Uhni, Apple. Nový nejtenčí tablet na světě je Dell Venue 8 7000

Tloušťka těla tabletu nepřesahuje šest milimetrů. Pohání jej výkonný čtyřjádrový procesor Intel Atom a jeho OLED displej s 2K rozlišením vypadá při úhlopříčce 8,4 palce fantasticky.

Předhánění výrobců v tom, kdo vyrobí nejtenčí zařízení, se netýká pouze smartphonů. Titul nejtenčího tabletu na světě drží aktuálně iPad Air 2. Na konci listopadu však o své prvenství přijde. Za zhruba tři týdny totiž Dell začne prodávat svou novinku Venue 8 7000 s tloušťkou pouhých 6 mm (iPad Air 2 je tlustý 6,1 mm).

Venue 8 7000 bude rovněž první tablet s integrovanou technologií RealSense, která pomocí trojice kamer dokáže fotit ve skutečném 3D – měří hloubku prostoru na fotografii. S výpočty přístroji pomůže čtyřjádrový Atom Z3500 a 2 GB operační paměti. Pro ukládání dat poslouží 16GB úložiště, z něhož si ale část ukousne operační systém Android 4.4 KitKat. V přístroji by měl být zabudován microSD slot. Některé servery nicméně uvádějí, že paměť rozšiřitelná nebude.

Čelní plochu tabletu zabírá z velké části OLED panel s úhlopříčkou 8,4″ a rozlišením 2 560 × 1 600 bodů, který vyrobil Samsung. Zvláštností je, že obrazovka je posunuta těsně pod horní okraj zařízení a není vycentrována do středu, jako v případě většiny konkurence. Venue 8 7000 se může rovněž pyšnit hliníkovým tělem, který mu dodává punc luxusu a elegance.

Nový nejtenčí tablet na světě se začne prodávat na americkém trhu na konci listopadu za doporučenou cenu 499 dolarů, tedy v přepočtu 10 900 Kč.

Dell-Venue-8-7000-launch-price-01

 

Zdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře