Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyPopulární fyzik Stephen Hawking je na Facebooku. Lajkněte si jeho profil!

Populární fyzik Stephen Hawking je na Facebooku. Lajkněte si jeho profil!

Britský matematik a badatel Stephen Hawking, který se proslavil pracemi o vesmírných černých dírách, se zaregistroval na Facebooku, kde hodlá se svými příznivci sdílet víc než pouhá selfie a drby ze soukromého života.

Zdravotně těžce postižený vědec (ano, má ALS (amyotrofickou laterální sklerózu), tedy tu nemoc, kvůli které na sebe někteří nedávno lili studenou vodu) se momentálně na Facebooku zaobírá otázkou „Co umožňuje vesmíru existovat?“.

Profil Stephena Hawkinga na Facebooku má za pouhé dva dny už téměř 1,5 milionu příznivců. Přispívá na něj přitom jak samotný Hawking (příspěvky od něj jsou na konci označeny iniciály SH), tak jeho kolegové.

Hawkingova aktivita na největší sociální službě je jistě skvělou zprávou pro všechny fanoušky vědy, poměrně často se ale fyzik vyslovuje i k jiným tématům.

Například v roce 2010 vzbudila rozruch jeho poznámka, že naše setkání s mimozemšťany nemusí být nic příjemného. „Jestli nás někdy navštíví, výsledek bude podobný jako v případě Kolumbova přistání v Americe, které domorodým Američanům nic dobrého nepřineslo,“ varoval.

Britský vědec si také myslí, že vznik vesmíru, stejně jako existence lidstva, je pouze důsledkem působení fyzikálních zákonů.

SH

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře