Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyÚčet Dmitrije Medveděva na Twitteru se stal terčem hackerů

Účet Dmitrije Medveděva na Twitteru se stal terčem hackerů

Hackeři ovládli twitterový účet ruského premiéra Dmitrije Medveděva a umístili na něj zprávy, že rezignuje a že prezident Vladimir Putin nemá pravdu. Na profilu, který sleduje 2,5 milionu lidí, byly přístupné údajně celých čtyřicet minut. Poté je úřady odstranily.

Zatím není jasné, kdo za útokem stojím. Některé indicie však vedou k hackerské skupině Anonymní internacionála.

„Podávám demisi. Stydím se za kroky vlády. Promiňte,“ zněl například jeden z tweetů. Další zase uváděl, že „vedení země má problémy se zdravým rozumem“. „Myslíte, že dneska v Jaltě řeknou něco důležitého? Pochybuji. Sedím tady a říkám si, k..a co tu dělám?,“ pokračovali hackeři.

Na mikroblogu Dmitrije Medveděva se lidé mohli také dočíst: „Vždycky jsem chtěl říct: Vovo! Nemáš pravdu.“ Vova je ruská zdrobnělina pro jméno Vladimir, kterou Rusové pro prezidenta Putina často užívají. Další tweety si utahovaly z Medveděvovy záliby v pořizování selfie nebo lásky k fotografování.

Tisková služba ruského premiéra reagovala prohlášením, že zprávy neodpovídají pravdě.

url

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře