Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyTyhle aplikace mají největší dopad na výdrž baterie u Androidu

Tyhle aplikace mají největší dopad na výdrž baterie u Androidu

I přes letošní vážné prolomení bezpečnosti, vyloupení databáze a její následné zveřejnění, se kontroverzní záletnická aplikace Ashley Madison vyšvihla zpátky na počet uživatelů, který měla před útokem hackerů. Ukazuje to nejnovější čtvrtletní zpráva Android App Performance & Trends Report.

Ta je už od třetího kvartálu 2014 pravidelně sestavována společností AVG s využitím anonymních dat více než milionu uživatelů aplikace AVG pro Android. Cílem těchto zpráv je sledovat trendy ve využívání aplikací a určovat aplikace, které mají největší vliv na výdrž baterie, na místo v úložišti a na objem odeslaných a přijatých mobilních dat.

Snad v očekávání osamělých Vánoc zaznamenaly seznamovací a záletnické aplikace ve třetím čtvrtletí skokový nárůst v užívání, přičemž se kromě Ashley Madison dostávají ke slovu i její konkurenti MiuMeet a AnastasiaDate.

Z aplikací, které nejvíce negativně ovlivňují výkon elektronického zařízení, se dle zprávy na předních místech usadily oblíbené nákupní aplikace Amazon Shopping a Walmart, které vynikají především obrovskou spotřebou baterie. Letošní svátky tedy nebudou náročné jen pro naše peněženky, ale i pro mobily a tablety.

Následujících 20 aplikací – rozdělených podle toho, zda jsou spouštěny automaticky při startu nebo až uživatelem – spotřebovává baterii, kapacitu úložiště a mobilní data nejvíce v celkovém pořadí.

888

Zdroj: AVG TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře