Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyTwitter smazal statisíce účtů podporujících terorismus

Twitter smazal statisíce účtů podporujících terorismus

Twitter zablokoval od letošního února 235 tisíc uživatelských účtů, které podle něj porušovala interní pravidla zapovídající podporu terorismu. Kvůli podpoře terorismu firma od poloviny loňského roku celkem zablokovala už 360 tisíc účtů.

„Svět byl svědkem další vlny hrozivých smrtících útoků, které se odehrávají po celé planetě. Tyto činy důrazně odsuzujeme a jsme dál odhodláni bránit propagaci násilí a terorismu prostřednictvím naší služby,“ uvedl Twitter v oficiálním prohlášení.

Společnost už začátkem roku oznámila, že posílila své týmy, které na sociální síti posuzují zprávy o teroristických aktivitách. Podle ní se díky tomu od loňska počet denně zablokovaných účtů zvýšil o 80 procent. Nejvíce účtů přitom Twitter zavřel ve dnech, které bezprostředně následovaly po velkých teroristických útocích.

Twitter-Suspends-360000-Accounts-For-Promotion-Of-Terrorism

Zdroj: CTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře