Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyTrust začíná prodávat příslušenství s konektory USB Type-C

Trust začíná prodávat příslušenství s konektory USB Type-C

Výrobce Trust uvádí na trh portfolio zařízení s moderním konektorem USB Type-C. Navazuje tak na první produkty od velkých společností Google, Apple nebo Dell osazených tímto novým rozhraním.

Nový konektor USB Type-C přináší oproti svým předchůdcům nejen menší velikost a uživatelsky přívětivý „oboustranný“ design, ale také schopnost nabíjet zařízení a přenášet data mezi nimi rychleji.

V návaznosti na tento fakt a vzrůstající popularitu rozhraní USB Type-C uvádí Trust na trh široké portfolio kompatibilních produktů. Patří mezi ně jak běžné příslušenství, tak i redukce, adaptéry a rozbočovače, které zajistí propojení stávajících rozhraní a nastupující platformy během relativně dlouhého překlenovacího období. V rámci nabídky Trust jsou tak již nyní dostupné například:

USB Type-C to VGA“ a „USB Type-C to HDMI“ redukce umožňující neUSB obrazový signál připojit ke konektoru Type-C a propojit tak moderní notebook či jiné Type-C zařízení s klasickým televizorem, monitorem či projektorem.

1

USB Type-C Cardreader“ čtečka karet pro usnadnění přenosu dat z paměťových karet např. microSD, SD, MSI Duo do zařízení s USB Type-C.

2

A pamatováno je samozřejmě i na nejběžnější USB konektor Type-A a to například rozbočovačem „USB Type-C to USB3.1 Converter“ pro jedno zařízení nebo „USB Type-C 4Ports USB3.1 Hub“ až pro 4 zařízení.

3

V rámci nabídky klasických produktů lze již nyní pořídit kompaktní myš „USB Type-C retractable mini mouse“. Je uzpůsobena pro praváky i leváky a díky své nízké hmotnosti, velikosti a zatahovacímu kabelu vhodná na cesty.

4

Zdroj: Trust

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře