Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyTrumpův mrakodrap se na mapách Google přeměnil na skládku odpadků

Trumpův mrakodrap se na mapách Google přeměnil na skládku odpadků

Neznámí vtipálci využili možností nástroje Google Map Maker a na jistý čas budovu Trump Tower, která patří nově zvolenému prezidentovi USA, přejmenovali na mapách Google na „věž odpadků“ (Dump Tower). Upozornil na to server Mashable.

Trump Tower je mrakodrap v New Yorku stojící na Páté Avenue č. 725, na rohu 56. ulice. Posměšné pojmenování se při náhledu budovy v mapách Google zobrazovalo během uplynulého víkendu. Na projev „virtuálního vandalismu“ vůči novému prezidentovi USA upozornili uživatelé Internetu a americká média. Google na stížnosti zareagoval a chybu opravil.

Nejedná se o první případ, kdy neznámí „šprýmaři“ využili možností Google Map Makeru, aby vyvolali rozruch. Nedávno jsme tak byli například svědky toho, jak v Pakistánu obří maskot operačního systému Android močí na logo Apple a změněno bylo i místo pobytu nejznámějšího amerického whistleblowera Edvarda Snowdena, jímž se stal nakrátko Bílý Dům.

dump-tower-google-maps

Zdroj: Mashable

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře