Středa, 15 května, 2024
DomůRecenzeTrial Xtreme 3 ? Nejlepší motokrosové závody pro Android

Trial Xtreme 3 ? Nejlepší motokrosové závody pro Android

Sérii Trial Xtreme nejspíše velmi dobře znáte. První díl sice nebyl tak vydařený, ale druhý již vše napravil a přitáhl spoustu fanoušků a hlavně ty motokrosové. A když bylo úspěšné pokračování, proč nezkusit vydat další díl? Studio Deemedya M.S. LTD. přišlo před nedávnem s pokračováním Trial Xtreme 3 a slibovalo vylepšení ve všech směrech.

Tato série se zpočátku vůbec neřadila mezi ty ambiciózní v očích vývojářů, ale i přesto se ujala a máme tu již třetí díl. Hned první, co se změnilo oproti svým předchůdcům, bylo vynechání placené verze. Placení se ale ani tak nevyhnete. Verze, kterou si stáhnete, vám umožní zajet 16 kol a poté si budete muset další dokoupit. O tom, kolik budete muset zaplatit, se dočtete níže.

Možnosti hry

Tentokrát začneme prvky, které jsou navíc a nemají na hru jakýkoliv vliv. Je to nakupování nebo spíše obchod. V něm si můžete obléknout vašeho závodníka a také budete moci změnit vzhled vaší motorky, ale jen decentně. Na výběr dostanete ze tří druhů motorek ? Classic, Jumper a Storm. Každá z nich vyniká v jinými vlastnostmi. Oblečení pro závodníka je rozděleno na helmu, boty, rukavice a tak dále. Prostě, pokud budete chtít, vyhrajete si s oblékáním až až.

Styl hry

Kvůli oblékání jsme si tuto hru ale určitě nestáhli. Pokud si budete chtít zajezdit, můžete si vybrat jednu ze čtyř lokací a jsou jimi ? Sport, Beach, Port, Ravine. Obtížnost se postupně zvyšuje a po spíše zkušební nudné první lokaci oceníte zvýšenou náročnost, u které se občas pořádně zapotíte, neboť některé části tratí budete několikrát opakovat.

Přímo na trati existují záchytné body v podobě semaforů. Ty využijete zvláště tehdy, pokud nezvládnete některý ze skoků nebo prostě spadnete z motorky. Hru tímto obnovíte na záchytném bodě s tím, že se vám přičte handicap dvě sekundy.

Podle času jste na konci tratě hodnoceni hvězdou. Maximální počet jsou tři hvězdy za jednu trať. Další hvězdy získáte za bezchybnost a nasbírání tří hvězd během jízdy. Pokud všechny tyto podmínky splníte, získáváte pohár v dané trati.

Ovládání

Ovládání zůstalo vesměs stejné jako u předchozího dílu. Pro neznalé hráče ovládání připomenu. Trial Xtreme využívá již od svého začátku akcelerometr (naklápění zařízení). Tímto prvkem vyvažujete stabilitu závodníka a zároveň i motorky. Pokud se vám tento režim ovládání nelíbí, můžete si ho v nastavení vypnout a stabilitu ovládat jen pomocí šipek.

Plyn, brzda a tlačítko pro skok mohou být zobrazeny ve dvou velikostech. Pokud tedy, zvláště na tabletu, nepotřebujete velká tlačítka, jednoduše je zmenšíte v nastavení. Fyzikální model byl oproti předchůdci vylepšen. Motorka se již chová lépe nebo alespoň více podle reálného vzoru a umocňuje tak skvělou zábavu.

Placená verze zdarma

Na začátku jsem zmínil, že hra je vydána pouze v jedné verzi a to Free. Tato verze má odemčena 7 kol v první lokaci a ve zbylých po třech. Zbytek si budete muset odemknout vždy zvlášť podle toho, v jaké lokaci se nacházíte. Každé odemknutí zbylých tratí v lokaci stojí asi 20 Kč. Celkově za odemčení všech kol dáte tedy kolem 80 Kč- Můžete si ale také koupit speciální balíček, kterýodemkne všechny tratě za 60 Kč.

Multiplayer a Grafika

Pokud vám nestačí ježdění po tratích o samotě, můžete si zahrát se svým kamarádem nebo s kýmkoliv na světě. Veškeré dosažené skóre se vám započítává do vašich statistik.

Tak jak vývojáři slibovali, tak i učinili. Grafika byla dost vylepšena a nyní alespoň zapadá do průměru. Ano, je to jen průměr. Přeci jen úroveň mohla jít ještě o pár stupínků výš. Hlavní problém bych viděl v hranách veškerých předmětů a vynechání HD kvality.

Závěr

Trial Xtreme je rozhodně nejlepší motokrosová hra na mobilní zařízení, ale i přesto si myslím, že vývojáři mohli jít s cenou o něco níže. Na kvalitě hry to ale vůbec nic neubírá a proti ji doporučuji.

Celkové hodnocení: 8,5/10

Android | iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Trial Xtreme 3/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře