Středa, 24 dubna, 2024
DomůNovinkyTranscend představil nové paměťové karty s 96vrstvými 3D NAND čipy

Transcend představil nové paměťové karty s 96vrstvými 3D NAND čipy

Transcend přináší na tuzemský trh nové paměťové karty formátu SD a microSD, které využívají 96vrstvové paměti 3D NAND flash. Podle výrobce se tyto datové nosiče hodí zejména pro profesionální použití, např. ve zdravotnických zařízeních, sledovacích systémech a platebních terminálech (POS).

Karty náleží do výkonnostní třídy A1 a s podporou specifikace SD 5.1 mají zaručit bezproblémové ukládání velkého množství dat, fotografií, video souborů a hudby. Poskytují maximální rychlost čtení 95 MB/s a zápisu rovných 40 MB/s.

Nová série karet zahrnuje čtyři modely – dvě karty SD a dvě microSD: SDHC/SDXC420T, SDHC/SDXC420I a microSDHC/SDXC420T a microSDHC/SDXC420I.

Všechny uvedené nosiče jsou vyrobeny na bázi 96vrstvových paměťových buněk 3D NAND flash, díky čemu umožňují uchovávat větší množství dat než klasické paměťové karty. Mimo to splňují také standardy UHS-I Speed Class 10.

Karty jsou odolné proti vodě, otřesům, elektrostatickým výbojům, rentgenovému záření a přizpůsobeny jsou pro práci v širokém teplotním rozmezí. Dostupné budou v provedení s vyšší teplotní odolností (od -40°C do 85°C) nebo nižší odolností (od -25°C do 85°C).

Záruka a cena

Výrobce zaručuje životnost karet na úrovni 3 000 cyklů vložení a vyjmutí a zároveň tříletou záruku.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře