Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyTp-Link TL-WA855RE: Extender WiFi signálu s přenosovou rychlostí až 300 Mbit/s

Tp-Link TL-WA855RE: Extender WiFi signálu s přenosovou rychlostí až 300 Mbit/s

Společnost Tp-Link uvedla na český trh nový extender WiFi signálu s označením TL-WA855RE, který slouží k rozšíření pokrytí bezdrátových sítí, eliminaci tzv. hluchých míst a celkovému zlepšení kvality signálu.

Extender (též repeater či opakovač) se vyznačuje miniaturními rozměry a jednoduchým ovládáním pomocí jediného tlačítka. Maximální podporovaná rychlost ve standardu 802.11n je 300 Mbit/s, což by mělo stačit pro plynulé přehrávání videa ve vysokém rozlišení, streamování hudby a hraní online her. Pokrytí stávající bezdrátové sítě lze rozšířit pouhým stiskem tlačítka WPS na routeru a následně tlačítka Range Extender na opakovači.

TL-WA855RE může fungovat také v režimu přístupového bodu (AP). Po připojení k síti LAN standardním ethernetovým kabelem s konektorem RJ45 vytvoří místní WLAN síť, k níž lze připojit libovolná zařízení – smartphone, tablet apod. Dokáže tak do určité míry nahradit např. cestovní Wi-Fi router s mobilním připojením.

Opakovač lze ovládat buď prostřednictvím webového rozhraní, z něhož je možné nastavit veškeré parametry připojení, zabezpečit přístup a naplánovat časový harmonogram dostupnosti sítě, nebo pomocí mobilní aplikace Tether určené pro zařízení se systémem Android 4.0 nebo novějším či iOS 7.0 nebo novějším. Extender bezproblémově spolupracuje se všemi zařízeními podporujícími standardy 802.11 n/g/b, díky čemuž je použitelný v jakékoli stávající bezdrátové síti.

V České republice lze novinku společnosti Tp-Link zakoupit za doporučenou koncovou cenu 779 Kč.

225

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře