Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyTP-Link rozšiřuje řadu produktů pro chytrou domácnost o Wi-Fi kameru Tapo C100

TP-Link rozšiřuje řadu produktů pro chytrou domácnost o Wi-Fi kameru Tapo C100

Společnost TP-Link uvádí v rámci řady produktů pro chytrou domácnost TAPO, původně uvedené koncem loňského roku, novou domácí bezpečnostní Wi-Fi kameru Tapo C100, která je určena pro využití v domácnosti i kanceláři, a díky okamžitému upozornění na mobilní telefon se okamžitě dozvíte, že se u vás něco děje.

Kamera Tapo C100 je stejně jako dříve představený model C200 osazena snímačem, který zvládne nahrávat video v rozlišení až Full HD, tedy 1 920 × 1 080 px. Zařízení disponuje taktéž funkcí nočního vidění, se kterou dokáže snímat objekty až do vzdálenosti 9 metrů. Videozáznamy jsou automaticky ukládány na microSD kartu s kapacitou až 128 GB, což znamená až 384 hodin (16 dní) záznamu.

Tapo C100 samozřejmě můžete umístit kamkoliv, ideálně však tak, aby měla dostatečný rozhled, takže například ke vchodu do domu nebo do garáže. Jakmile zařízení detekuje pohyb, dojde na mobilní telefon upozornění formou SMS, na jehož základě následně můžete ověřit, jestli jde o planý poplach (třeba kočku) nebo opravdu něco vážného, například vloupání. Následně máte možnost prostřednictvím zařízení na dálku spustit světelné a zvukové efekty, které nezvaného návštěvníka vystraší a potvrdí, že máte důkazy o jeho přítomnosti na záznamu.

Klíčové vlastnosti kamery Tapo C100:

  • Video s Full HD rozlišením:
  • Pokročilé noční vidění až do vzdálenosti přibližně 9 metrů
  • Detekce pohybu a upozornění: Bude-li detekován pohyb, dostanete upozornění na mobil.
  • Zvukový a světelný alarm
  • Obousměrné audio
  • Bezpečné úložiště: Podporuje karty microSD (až 128 GB).

Díky funkci oboustranného přenosu zvuku můžete prostřednictvím kamery například uklidňovat vašeho psa, který se bojí sám doma, oznamovat svým dětem, kdy se vrátíte z práce, nebo třeba upozornit potenciálního narušitele, že se nachází na domě. To vše snadno nastavíte pomocí bezplatné mobilní aplikace Tapo Camera, kterou můžete brát jako dálkové ovládání. Při zapojení více kamer vám pro sledování záznamů nebo živých přenosů z nich stačí jediná aplikace.

Pomocí aplikace zapnete i režim soukromí, který aktivujete tehdy, když jste doma a nahrávání ani detekce pohybu tedy není zapnuté. Soukromí je podpořeno i tím, že se záznamy neukládají nikde externě (na server či cloud), ale lokálně, na již zmíněnou microSD kartu.

Kamerku Tapo C100 lze pořídit zhruba od 650 korun včetně DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře