Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyTour History Prague Ghosts: Zábavné hledání strašidel v ulicích Prahy

Tour History Prague Ghosts: Zábavné hledání strašidel v ulicích Prahy

Stáhněte si aplikaci Tour History z Googe Play nebo App Store a objevte tajemná místa, kde se již po staletí zjevují pražská strašidla. Interaktivní mapa Starého města vás provede magickými kouty české metropole, které jsou zaznamenané ve třinácti legendách.

Když namíříte fotoaparát telefonu, nebo tabletu, na některé z historických míst, spatříte strašidlo v životní velikosti. Pozorovat ho tak můžete přímo na místě, kde se o něm v legendách píše, a poznat tak hlouběji jeho příběh.

Se strašidlem se můžete také vyfotit nebo natočit video a podělit se tak o svůj zážitek s přáteli na sociálních sítích. Otočte ovládací kostkou na záložku PLAY. V mobilním zařízení se aktivuje kamera, postavte se asi čtyři metry od místa, kde se zjevuje a namiřte na toto místo fotoaparát. Za chvilku ho spatříte vycházet. Můžete jej pozorovat, otočit se za ním, ale nerušte! Stůjte na místě. Strašidla není radno pronásledovat, nebo se jim jakkoliv vysmívat.

Pražské přízraky lze hledat jak v pražských uličkách, tak pomocí služby Street View, což oceníte ve chvíli, kdy se nemůžete „ani na krok hnout z baráku.“ Stačí namířit fotoaparát telefonu na monitor, kde je zobrazena konkrétní ulice.

Aplikaci Tour History Prague Ghosts si můžete stáhnout zdarma. V případě platformy Android budete potřebovat přístroj s dvoujádrovým procesorem, 1 GB RAM a operačním systémem ve verzi 4.0.3 nebo novější. iPhony, iPody touch a iPady musí běžet alespoň na iOS 6.

[appbox googleplay cz.tourhistory.pragueghosts]

[appbox appstore id858620326]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře