Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyToshiba Portégé Z30-E: pracovní notebook s dlouhou výdrží

Toshiba Portégé Z30-E: pracovní notebook s dlouhou výdrží

Společnost Toshiba představuje na našem trhu první konfigurace notebooku Portégé Z30-E. Počítač zaujme výkonem, plnohodnotnou konektivitou, pořádnou odolností i vysokou mírou zabezpečení dat. Tyto základní vlastnosti doplňuje podsvícená klávesnice odolná proti polití a schopnost pracovat na baterii dle konfigurace až po dobu 18 hodin.

Za vysokým výkonem prvních konfigurací Portégé Z30-E stojí procesory osmé generace Intel Core. Základním novým modelem na našem trhu je Z30-E-12M s procesorem Intel Core i5-8250U, doplněným 8 GB RAM (DDR4) a rychlým SSD s kapacitou 256 GB. Střední konfigurace Z30-E-14R je osazena procesorem Intel Core i7-8550U se stejnou operační pamětí a 512GB SSD. U nejvyššího modelu Z30-E-13M sekunduje procesoru Core i7-8550U 16 GB RAM a solid-stat disk s kapacitou 512 GB. Veškerý hardware je uschován v odolném magneziovém šasi.

Počítače jsou vybaveny množstvím portů v plné velikosti, díky nimž se uživatelé mohou připojit k dalším zařízením rychle a bez nutnosti redukcí. Tři porty USB 3.0 a rozhraní HDMI doplňuje vestavěný Gigabit LAN a dokovací port, který v kanceláři umožňuje snadné propojení se všemi potřebnými periferiemi jediným krokem. Samozřejmostí je Bluetooth a WiFi 802.11ac+ a/b/g/n. Všechny varianty jsou dodávány s předinstalovaným 64bitovým operačním systémem Windows 10 Professional a jejich odolnost byla prověřena v testovacím ústavu TÜV Rheinland Institute.

  

Bezpečné přihlašování do systému zajistí SecurePad s identifikací otisků prstů a pohotová čtečka SmartCard . Modul Trusted Platform Module (TPM) pak udržuje data v bezpečí v případě ztráty nebo odcizení notebooku a snadnou vzdálenou správu včetně aktualizací Portégé Z30-E umožňuje integrovaná technologie Intel Active Management Technology (AMT).

Nové varianty Portégé Z30-R jsou doplněny rozšířenou tříletou onsite zárukou s garancí reakce do 24 hodin od nahlášení závady a opravou u zákazníka, a také Zárukou spolehlivosti Toshiha (Reliability guarantee), díky níž získá zákazník v případě poruchy zařízení vinou výrobní vady do jednoho roku od zakoupení kromě záruční opravy vrácenu také celou kupní cenu. Tato záruka podléhá pravidlům uvedeným na webových stránkách Toshiba a pro její uplatnění je třeba notebook po jeho koupi zaregistrovat.

Dostupnost

Notebooky jsou nyní k dostání prostřednictvím autorizovaných prodejců. Koncová doporučená cena modelu Portégé Z30-E-12M je 33 820 Kč včetně DPH, Portégé Z30-E-14R je k dostání za 37 810 Kč a Toshiba Portégé Z30-E-13M stojí 40 380 Kč.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře