Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyToshiba Portégé X30-D s výdrží až 14 hodin představena

Toshiba Portégé X30-D s výdrží až 14 hodin představena

Toshiba uvede v první polovině prosince na český trh novou konfiguraci profesionálního notebooku Portégé X30-D, která byla vytvořena na základě nejčastějších požadavků tuzemských firemních zákazníků i s přihlédnutím k faktu, že mnohdy nevyžadují u přenosného počítače dotykový displej.

Nová konfigurace Portégé X30-D-10J s předinstalovaným operačním systémem Windows 10 Pro (64bit) je založena na matném Full HD displeji o úhlopříčce 13,3 palce, procesoru Intel Core i5-7200U, který podporuje 8 GB operační paměti (DDR4) a SSD s kapacitou 256 GB. Grafické operace zajišťuje integrovaný adaptér Intel HD Graphics 620 a pohodlnou práci za všech podmínek umožňuje podsvícená klávesnice. Podstatná pro profesionální uživatele je také výdrž na baterie, která dosahuje dle testů MobileMark 2014 až 14 hodin. Prémiové vlastnosti podtrhují stereo reproduktory Harman Kardon.

Klíčovou vlastností pro firmy je oblast zabezpečení před rizikem zneužití dat. Portégé X30-D nabízí v tomto ohledu kombinaci vlastního BIOSu, TPM čipu ve verzi 2.0, možnost šifrování dat na disku, autentizační IR kamery a čtečku otisků prstů. To vše usnadňuje mimo jiné rychlé a bezpečné přihlášení bez nutnosti zadávání hesla.

Součástí dodávky notebooku je tříletá záruka s opravou u zákazníka v kombinaci s mimořádnou zárukou Reliability Guarantee Toshiba, která zajišťuje, že pokud zařízení vypoví službu během jednoho roku od nákupu vinou výrobní vady, získá zákazník kromě záruční opravy také celou kupní cenu přístroje zpět.

Notebook Portégé X30-D-10J bude na našem trhu k dostání během první poloviny prosince prostřednictvím autorizovaných prodejců za doporučenou koncovou cenu 41 390 Kč.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře