Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyToon Clash Chess je komiksová verze Battle Chess, zdarma si ji stáhnete...

Toon Clash Chess je komiksová verze Battle Chess, zdarma si ji stáhnete pro Android

Pamatujete si na doby počítačů 386 a 486? Tak to si jistojistě vzpomenete také na hru Battle Chess. Jednalo se o šachový simulátor, v němž figurky bojovaly jako v akční hře. A právě tento simulátor se právě dočkal komiksové adaptace s názvem Toon Clash Chess.

Toon Clash Chess jsou v základu klasické šachy. Každá figurka má svoji třídu a z toho vyplývající možnosti pohybu. Vaším úkolem je přitom dát protivníkovi šach mat. To obnáší nejen blokování krále, ale také vyhazování některých figurek. A zde přichází největší podobnost s Battle Chess – jakmile totiž dojde k vyhození figurky, postavičky mezi sebou bojují. Může se to zdát jako maličkost, ale člověk má pak z každého vyhozeného pěšáka větší radost, nehledě na smutek, který pociťuje, když se mu pod nepřátelským útokem hroutí jeho vlastní pěšáci.

Toon Class Chess můžete hrát proti AI ovládaným protivníkům. Ti jsou poměrně nemilosrdní, díky čemuž méně zkušení hráči ocení systém mikrotransakcí. Vedle single-playeru si pak můžete zahrát i s kamarádem na jednom zařízení. To se může hodit například při cestování.

Toon Class Chess je k dispozici ke stažení zdarma a to pro platformu Android.

[appbox googleplay com.ludusstudio.chess]

toon-clash-chess-obr

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře