Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyTohle je Spartan! Microsoft ukázal, jak nový prohlížeč vypadá na smartphonech

Tohle je Spartan! Microsoft ukázal, jak nový prohlížeč vypadá na smartphonech

Spartan nahradí ve Windows 10 tradiční Internet Explorer, kromě rychlosti nabídne i funkce pro rychlé komentování nebo inteligentní hledání. Podívejte se na dva oficiální obrázky od Microsoftu, které ukazují, jak nový prohlížeč vypadá na displejích chytrých telefonů.

Spartan byl podle Microsoftu vyvíjen tak, aby jeho vzhled na malé i velké obrazovce byl podobný. Internetový gigant se v případě nového prohlížeče zaměřil na tři uživatelsky orientované vlastnosti. Největší novinkou je integrace stylusu (dotykového pera). Tím může uživatel rovnou do stránky čmárat, vytvářet poznámky, vystřihovat a sdílet. Prohlížeč také umožňuje po vzoru Safari ukládat články pro pozdější čtení, a to i v off-line režimu. Do Spartana byla integrována i hlasová asistentka Cortana, která přijde vhod zejména při vyhledávání informací.

Nový prohlížeč Microsoftu bude dostupný na celé škále zařízení včetně tabletů či smartphonů. Jak vypadá na displejích telefonů Lumia se můžete podívat níže:

2Zdroj: Microsoft

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře