Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůRecenzeToca Hair Salon: Stříhal jsem Santu na Punkschwarzenberga

Toca Hair Salon: Stříhal jsem Santu na Punkschwarzenberga

Na to, abyste udělali zajímavou hru pro děti, nesmí být prvoplánově naučná. Jinak se vám stane to, že to odhalíte a naštvete se. Asi jako když Bart Simpson ničil hlavní města států USA, a zjistil, že se vlastně učí! Dobrá výuková hračka je taková, se kterou je sranda a která vám dovolí experimentovat. Žádné testové otázky, chce to nestrukturovanou hru!

A právě tyhle nestrukturované elektronické hračky dělá Toca Boca. K Vánocům vypustili do světa speciální ?vánoční? verze řady jednoduchých her pro drobný potěr. Asi nejzajímavější z nich je holičství neboli Hair Saloon. V holičství si vyberete panáčka, na kterém budete dělat pokusy. Ano, pokusy, protože nejde o hru v pravém smyslu slova, ale o hračku pro nestrukturovanou hru, kde můžete zkoušet cokoliv, co vás napadne.

Takže popadnete nůžky, panáka ošmykáte, opracujete ho zastřihovacím strojkem, učešete, nanesete na sestřih barvy a bavíte se tím, jak mu legračně vlaje háro, když na něj foukáte fénem. Zabrali jste moc? Nevadí, tady mají vodičku na vlasy, která doopravdy funguje a která by i z Daniela Landy udělala hipíka.

Takže si panáka dorostete, sestříháte, dorostete a budete se u toho úžasně bavit, protože po vašem působení bude vypadat jako totální debil. Neuvěřitelná legrace! Ve vánoční verzi máte jenom dva klienty, kteří jsou ale zábavní a mnohem lepší, než standardní klientela ve verzi, za kterou platíte: Jednak je tu Santa, který pod mými pazourami velmi trpěl (dal jsem si spoustu práce s řádně nabarvenou přehazovačkou) a potom je tu vánoční stromeček. Ten je asi nejkreativnějším z klientů, kterého dostanete pod pařáty.

Můžete ho nejen učesat (jak se pěje v jedné vánoční písni, což jsem až dodnes nechápal), ale taky ozdobit všelijakými koulemi a mašlemi. Pokud jste zvláště zvrácení, můžete koulemi dozdobit i Santu. Výsledek bude luxusní!

Jak Santa, tak vánoční stromeček reagují na to, co mu děláte, někdy se smějí, jindy se tváří vyděšeně. Jejich reakce jsou patrně náhodné, protože si je jinak vyložit nedokážu. Panďulákům můžete udělat opravdu strašné věci, takže soudím, že se hra bude líbit nejenom cílové skupině (předškolním dětem), ale vyřádí se i ostatní nedospělí všeho věku.

Vánoční verze zdarma nemá chybu a rozhodně stojí za stažení, klasická mi přijde taky vtipná, zvláště pejsek a lev nabízí prostor pro notnou dávku kreativity. Nu, dámy a pánové, tak takhle se dělají dobré a zábavné elektronické hračky!

Hodnocení: 9/10

Verdikt:

To nejsrandovnější česání, které jsem si kdy užil. (Ani omylem nelze srovnat s terorem, který nastal poté, co jsem si jako děcko sám do vlasů uložil žvýkačku.)

Co se mi líbilo:

  • Velmi srandovně pojatá aplikace
  • Spousta nástrojů, kterými můžete tvořit účesy
  • Panáci reagují pobaveně, potěšeně, zděšeně

Co se mi nelíbilo:

  • Jenom Santa a vánoční stromeček (ale co chtít zadarmo)
  • Chyběl mi Schwarzenberg, abych mu mohl číro načesat, jak to bylo na těch plackách

Vánoční edice je zdarma, standardní edice je za 1,99 USD

Vánoční verze se dá stáhnout odsud
Standardní hru najdete zde

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Toca Hair Salon/“/]

Web výrobce je tady

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře