Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyTo není sci-fi: Polytron představil průhledný chytrý telefon!

To není sci-fi: Polytron představil průhledný chytrý telefon!

Tchajwanská společnost Polytron Technologies představila prototyp průhledného dotykového telefonu. Podobné přístroje jsme až doposud vídali především na plátnech kin ve sci-fi filmech. Polytron se rozhodl uvést tuto vizi do reality. První modely se začnou prodávat možná už letos.

Koncept toho zatím příliš neumí. Jeho tělo má velikost dnešních smartphonů. Plocha, na které se informace zobrazují, je však podstatně menší. Obrazovka je vyrobená technologií OLED a má dotykovou vrstvu na obou stranách. I když je většina telefonu průhledná, několik komponent zůstalo v klasické podobě, například dvě baterie či slot na microSD kartu.

Polytron není prvním výrobcem, který se o něco takového pokouší. Už v roce 2009 uvedl Sony Ericsson model Xperia Pureness, což byl hloupý telefon s průhledným displejem. Prodejně ale úspěšný nebyl.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře