Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyBBK připravuje smartphone Vivio X3 s displejem bez okrajů a Androidem Jelly...

BBK připravuje smartphone Vivio X3 s displejem bez okrajů a Androidem Jelly Bean

Všeobecně se tak nějak předpokládalo, že první smartphone s displejem bez okrajů uvede do prodeje Samsung nebo Apple. Může se však stát, a je to pravděpodobné, že je předběhne nepříliš známá firma BBK, která chystá model s názvem Vivio X3. Na trh s ním má přijít ještě letos.

Snaha výrobců minimalizovat okraje displejů u mobilních telefonů je v poslední době hodně patrná. Firmám se tak čím dál více daří do menšího těla nacpat větší a větší displej. Model, jehož displej sahá po bocích až k samotnému okraji, na trhu ale zatím není.

Vivio X3 by měl nabídnout poměrně zajímavé specifikace, ať už pětipalcový Full HD displej vyráběný technologií OLED, čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro, 2 GB operační paměti, třináctimegapixelový fotoaparát či 32gigabajtové úložiště nebo 2200 mAh baterii.

O technické novíinky zobrazovačů letos skutečně nebude nouze. Do prodeje se postupně dostávají smartphony s Full HD displeji s takovou hustotou pixelů, o které se nám před několika lety ani nesnilo.

Tak mne napadá otázka: Kdy se podobná revoluce dostane konečně i do segmentu přenosných počítačů?

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře