Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyTo byla rychlost! Nexus 4 s 16GB pamětí byl v Austrálii vyprodaný...

To byla rychlost! Nexus 4 s 16GB pamětí byl v Austrálii vyprodaný za 22 minut

Nový referenční smartphone platformy Android, který je vybaven nejnovější verzí operačního systému od Googlu a nabízí skvělý poměr cena/výkon, byl v Austrálii vyprodaný během 22 minut. O novinku je enormní zájem také mezi uživateli ve Velké Británii.

Verze s 8 GB paměti byla v Austrálii vyprodána za necelou hodinu. Podobná situace nastane zřejmě také v dalších zemích, kde se Nexus 4 začne prodávat. Britský obchod Play údajně nezvládal nápor uživatelů a měl problém s výpadky. Obě verze telefonu byly vyprodány za půl hodiny. Levnější model s 8GB pamětí přijde na 239 liber.

Nexus 4 používá čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro taktovaný na frekvenci 1,5 GHz a obsahuje operační paměť v kapacitě 2 GB. Dotykový displej typu True HD IPS Plus nabízí úhlopříčku 4,7 palce a rozlišení 1 280 × 768 obrazových bodů (jemnost 320 ppi)

Novinka disponuje také osmimegapixelovým fotoaparátem a Li-Polymerovou baterii s kapacitou 2 100 mAh. Ta je vestavěná a lze ji nabíjet i bezdrátově.

Nexus 4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře