Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyMobilní telefon Galaxy Nexus obdržel aktualizaci na nový Android 4.2

Mobilní telefon Galaxy Nexus obdržel aktualizaci na nový Android 4.2

Asi není velkým překvapením, že prvním mobilním telefonem, který dostal aktualizaci na nejnovější Android, se stal referenční Galaxy Nexus. Dostupnost aktualizace v tuto chvíli již hlásí někteří uživatelé GSM verze ?takju?. Android 4.2 přináší několik vítaných vylepšení. Například nový režim focení Sphere či pozměněný panel upozornění.

Instalační balíček s novou verzí operačního systému má velikost 74,3 MB. Jedná se o sestavení JOP40C. Bohužel varianta ?tajku? v Česku rozšířená není. Většina z nás vlastní verze yakju/yakjuxw. Jakou z nich vlastníte můžete zkontrolovat v aplikaci Mapy (Nastavení => O aplikaci).

Mezi novinkami Androidu 4.2 najdete dále nový režim psaní na klávesnici pomocí gest (v podstatě je to dotaženější Swype), vylepšenou službu Google Now, podporu bezdrátového připojení k televizi Miracast nebo widgety na odemykací obrazovce.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/gnex4.2/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře