Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyTmavý režim pro iOS se blíží. Apple rozeslal pozvánky na akci WWDC

Tmavý režim pro iOS se blíží. Apple rozeslal pozvánky na akci WWDC

Vybraní novináři v uplynulých hodinách obdrželi oficiální pozvánky na letošní ročník vývojářské konference WorldWide Developer Conference (WWDC). Ta se bude konat mezi 3. a 7. červnem v San Jose a jejím hlavním lákadlem bude nová verze operačního systému iOS. Zároveň ale nemají chybět ani softwarové novinky pro další platformy.

Letošní ročník WWDC bude jako již tradičně zahájen velikou úvodní keynote, na které zástupci amerického gigantu představí zatím poslední verze svých operačních systémů. Platforma pro chytré telefony a tablety, iOS, s pořadovým číslem 13 přinese spoustu nových funkcí. Jednou z  nejočekávanějších je podpora tmavého režimu, díky jemuž se uživatelské prostředí přemění do tmavých barev, což podporovaným zařízením prodlouží výdrž na baterii. Napříč systémem by měla být vylepšena i virtuální asistentka Siri a čekají se i další inovace.

Kromě nové generace iOS se očekává také zbrusu nová platforma macOS pro stolní počítače a notebooky. A možná dojde nakonec i k představení hardwaru. Hovoří se např. o premiéře „stolního“ modulárního počítače Mac Pro.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

 1. Velké aktualizace iOS, které Apple vydává každý rok, probíhají podle konkrétního plánu, takže můžeme předpovědět plán vydání iOS 13 takto:

  – červen 2019: Apple oznámil a zavedl iOS 12 na WWDC.
  – Červen 2019: Po demo demu, Apple vydá náhled iOS 13 beta pro vývojáře.
  – červenec 2019: Veřejná beta verze je vydána pro všechny registrované uživatele.
  – červenec – srpen 2019: Série aktualizací beta byla vydána až do vydání finální verze.
  – září 2019: Apple oficiálně vydal finální verzi iOS 13.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře