Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyTlačítkové telefony jsou stále v kurzu, prodávají se jich miliony kusů

Tlačítkové telefony jsou stále v kurzu, prodávají se jich miliony kusů

Myslíte si, že tlačítkovým telefonům už dávno odzvonilo? Tak to jste na omylu! Statistiky Strategy Analytics prozrazují, že tlačítkové telefony se stále prodávají, a že se jim navíc vede velmi dobře!

„Hloupé“ telefony údajně tvoří malý, ale vysoce aktivní trh. Jen za minulý rok se tlačítkových mobilních zařízení prodalo 44 milionů. To jsou sice jen 2% z celého objemu prodaných mobilních zařízení, ale zase se jedná o trh velmi stabilní.

Jednoduché tlačítkové telefony se přitom nejvíce využívají na místech, kde je třeba jenom telefonování a posílání SMS zpráv – v různých centrálách, na hlídacích stanovištích, GSM bránách, požárních hlásičích atd. Vedle toho si je pořizují staří a nemajetní lidé, případně další uživatelé, které „chytrý telefon“ prostě nebere (ať už kvůli notifkacím, dotekovému ovládání atd.).

9020f717-04a6-434c-b49f-d7e06d136353

Zdroj: FT

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. For sure it would still sell millions. Just like me i don’t like this smartphones cause it’s to expensive and its durability it so low. Not like push button phones which i can say the best and the toughest for all cell phone generation. Like me i still using a push button cell phone.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře