Neděle, 14 dubna, 2024
DomůRecenzeTipy na vánoční dárky: levné mobilní gadgety a vychytávky

Tipy na vánoční dárky: levné mobilní gadgety a vychytávky

Vánoce klepou na dveře a předvánoční nákupní shon pomalu vrcholí. Pokud podobně jako já nenecháváte nákupy dárků pro své blízké na poslední chvíli a neběháte 23. prosince po obchodech ve snaze ještě něco sehnat, máte většinu dárků již doma, ideálně už zabalenou. Pokud byste přeci jen toužili pořídit vašemu mobilnímu nadšenci nějaký levnější dárek, který by jej potěšil, přinášíme vám inspiraci na šikovné mobilní gadgety a vychytávky.

Rozhodnout se však musíte rychle, podobně jako v minulých letech, ani letos se nedá předpokládat, že pošta bude před vánoci stíhat doručovat zásilky.

Dotykové rukavice

Populární gadget, u kterého obliba neklesá, i když je na trhu k dostání v různých variantách delší dobu. Pokud nemáte zařízení podporující ovládání v zimních rukavicích, narazíte v zimě na nepříjemný problém – díky použité technologii u současných displejů nebudete moct telefon ovládat. Neustále sundávání a nandávání rukavic není dvakrát příjemné a pohotové.

rukavice

Bohužel, i přes to, že se rukavice prodávají již několikátým rokem, mají uživatelé s většími dlaněmi smůlu. I když jsou rukavice zpracováním srovnatelné s těmi od Vietnamců, největší velikost není dostatečně velká pro každého (na rozdíl od těch stánkařských).

NFC štítky

nfc-guide-tags-02

NFC má před sebou zajímavou budoucnost. Usídluje se v mobilních telefonech, může usnadnit každodenní život a zrychlit mnohé úkony. NFC štítek bude fungovat pouze s telefony, které podporují technologii NFC. Stačí si na různých místech rozmístit tyto NFC štítky a následně v telefonu jen nastavíte, co se má stát, pokud se telefonem dotknete těchto štítků. Lze tak jednoduše zapnout Wi-Fi síť či zapnout sdílení připojení, když přijdete domů. V ložnici můžete nastavit, aby se automaticky ztlumily zvuky a zapnul budík. V autě, aby se spustila navigační služba. Variant je zkrátka nespočet a je jen na Vás, jak si zjednodušit život. Štítek je možné si navléknout na šňůrku, díky praktické dírce.

Teleskopický selfie držák

Teleskopický monopod s držákem pro mobilní telefon nebo fotoaparát slouží pro snadnější fotografování selfie. Držák obsahuje přímo v rukojeti zabudovanou Bluetooth spoušť, která vám usnadní focení při nezapomenutelných zážitcích. Díky nízké hmotnosti a možnosti složení je ideálním společníkem při cestování nebo zaznamenání výjimečných situací.

iStabilizer-Monopod

Univerzální 1/4 šroub slouží pro uchycení telefonu, kamery či fotoaparátu na držáku. Držák je možné otočit až o 180o. Teleskopický držák je kompatibilní se všemi mobilními telefony se zabudovanou funkcí Bluetooth. Kovovou teleskopickou rukojeť je možné vysunout až do délky 104 cm. Teleskopický držák podporuje verze operačních systémů Android 3.0 a novější i IOS 4.0 a novější.

Powerbank

Všechna chytrá zařízení mají jeden společný problém – bez energie zhloupnou, respektive nefungují. U telefonů a tabletů jsme to tak nějak automaticky přijali jako daň za komfort, které nám tato zařízení přinášejí. Nabíječku s sebou nosíme doslova po kapsách a každý den až dva dáváme přes noc telefon nabíjet. Co když ale nemáte přístup k elektrické síti? Například při cestování… Řešením je takzvaný Powerbank, aneb energie sbalená na cesty. Jedná se o externí dobíjecí zařízení, které ze svých baterií může až několikrát nakrmit váš nenasytný telefon, tablet, hodinky či cokoliv jiného, co je napájeno přes kompatibilní adaptéry.

xiaomi

Na trhu je k dostání široká škála lepších či horších bank za menší či větší peníze. V poměru cena/výkon/spolehlivost však značně boduje Xiaomi, jehož koupí neprohloupíte. Při nákupu ze zahraničí si však musíte dát pozor, od koho powerbanku kupujete. Vedle originálů se nabízejí více či méně zdařilé kopie, které na první pohled nemusíte rozeznat. Liší se však v použitých akumulátorech a kvalitou zpracování. Tyto neoriginální powerbanky mohou být i životu nebezpečné! Proto raději oželte pár korun a banku kupte u prověřených eshopů.

Pouzdro proti signálu

pouzdro_proti_sign_lu

Trpí váš přítel či přítelkyně chorobnou obavou nemít telefon stále při sobě? Neudělá bez telefonu ani krok a s telefonem i usíná? Dle výzkumů šíření mobilního signálu neprospívá lidskému organismu a není radno mít například telefon u postele. Pouzdro proti signálu může být šikovným řešením – uživatele alespoň přes noc ochrání před zářením radiosignálu z telefonu a přesto vás neomezí, aby první věc, co po otevření očí uděláte, je shlédnutí emailů, sms zpráv, Facebooku a dalších.

Držák na mobil

Podobně jako módní oděvy, i držáky na mobil, populární před 10 lety v podobě nejrůznějších zvířátek, bot, autíček a dalších, se pomalu navracejí, i když v jiné – lepší podobě. Velký podíl na tom mají dostupné aplikace, které z vašeho telefonu i tabletu udělají luxusně vypadající budík nebo foto rámeček. Nebo si prostě můžete dát telefon jen tak před sebe na stolek a sledovat na něm filmy na nudné přednášce nebo ve vlaku.

pavouk přísavka

Dnešní držáky se těm dřívějším – bytelným moc nepodobají. Frčí minimalismus a užitečnost, takže není problém najít opravdu miniaturní tyčky s přísavkou na přicucnutí k zádům telefonu. Nebo vám bude více vyhovovat skládací „pavouk“, kterého si můžete vytvarovat dle své libosti? Nabídka je opravdu velká.

USB Flash disk 2v1

USB Flash disk je nejen výborným příslušenstvím pro každodenní přenášení dat mezi počítači, ale v případě provedení 2v1 také pro mobilní zařízení podporující USB OTG. Kromě klasického USB konektoru jsou tyto Flash disky vybaveny také konektorem microUSB a podporou USB On-the-Go (USB OTG), díky kterému připojíte disk přímo do mobilních zařízení podporujících USB On-the-Go bez nutnosti kabelu USB na micro USB. Flash disk je vybaven konektorem rozhraní microUSB, Má také standardní USB port, který můžete připojit k USB slotu jakéhokoli stolního počítače. Můžete tak velmi rychle přenášet fotografie, videa, hudbu a jiné dokumenty mezi vaším PC a chytrým telefonem nebo tabletem.

usb flash disk

Na našem trhu hravě seženete za pár stovek (16 GB kolem 300 Kč) USB Flash disky 2v1 s podporou USB 2.0 a 3.0 od více výrobců.

Programovatelný kolík s tlačítkem

Všechny telefony jsou dnes vybaveny 3,5 zdířkou na klasická sluchátka. Co však každý telefon nemá, je dostatek ovládacích tlačítek. Tu a tam by uživatel uvítal možnost si tlačítka namapovat dle své libosti. A právě zde přicházejí na scénu programovatelné kolíky s tlačítky, které poprvé spatřily svět na serveru Kickstarter pod názvem Pressy. Bohužel (bohudík?) se nápadu okamžitě chytly asijské firmy, které se jaly vyvinout vlastní gadget ještě před tím, než bude ten originální uveden na trh.

pressy-xl

Dnes lze zakoupit opět několik druhů kolíků od více výrobců. Liší se od sebe hlavně cenou, zpracováním a funkčností. Platí zde většinou jednoduchá úměra – za málo peněz málo muziky a naopak.

Univerzální objektiv na mobil 3v1

objektiv-pre-mobil-07

Praktická sada objektivů pro každého fotografického nadšence, který rád fotí mobilem. Tato sada je univerzální a lze použít na kterýkoliv mobil. Skladá se ze 3 různých objektivů: šikokoúhlý (wide angle), rybí oko (fish eye) a makro. Součástí balení je i klip, kterým se objektiv přichytí na jakýkoliv telefon. Obsahuje závit, kterého se našroubuje požadovaný objektiv.

Retro sluchátko

Nejen fanoušky retra nebo Macha a Šebestové potěší stylové „utržené“ retro sluchátko, se kterým můžete zavzpomínat na staré dobré časy, kdy se čísla na ciferníku ještě vytáčela po staru – mechanicky, doba nebyla uspěchaná a Justin Bieber bylo cizí slovo..

bd-retro-sluchatko

Retro handset můžete jednoduše připojit k vašemu přístroji pomocí 3,5mm jack konektoru. Dlouhý přívodní kabel následně umožňuje pohodlnou práci s vaším telefonem i během hovoru. Funkční tlačítko na samotném handsetu navíc dokáže zvednout, položit nebo ztlumit hovor, a tak můžete váš telefon klidně nechat ležet v tašce a podobně. Sluchátko je možné připojit k jakémukoli zařízení s 3,5mm jack konektorem, takže i z vašeho tabletu můžete jednoduše udělat telefon ve spojení s aplikací Skype nebo klasickým VoIP.

Obdarujete letos někoho mobilním gadgetem? Pochlubte se nám v komentářích pod článkem.

Martin Polický
Martin Polický
Martin miluje mobilní technologie, které ve svém volném čase rád testuje a recenzuje.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře