Pondělí, 22 dubna, 2024
DomůNovinkyiOS 8 už běží na 60 procentech mobilních zařízení Apple

iOS 8 už běží na 60 procentech mobilních zařízení Apple

Nejnovější verze mobilního operačního systému iOS 8 aktuálně běží na 60 procentech aktivních přístrojů, které se připojují k App Storu. Ukazují to oficiální statistiky na stránce developer.apple.com platné k 24. listopadu. Za poslední dva týdny si iOS 8 nainstalovaly 4 procenta nových uživatelů, přesto Apple na tento výsledek pyšný být nemůže.

Můžeme jen spekulovat, co stojí za výrazným zpomalením přijímání nového iOS 8, který zaostává ve srovnání s loňskou adopcí iOS 7, nicméně pravděpodobným důvodem jsou četné problémy. V systému bylo při jeho oficiálním spuštění až nezvykle mnoho chyb.

Kvůli chybě související s nástrojem HealthKit byly před vypuštěním iOS 8 staženy z App Store všechny aplikace, které tuto funkci integrovaly.

Aktualizace systému na verzi iOS 8.0.1 pak místo oprav chyb naopak přinesla jiné, a to dosti fatální. Kdo si ji nainstaloval, tak přišel o volání a fungovat přestala i čtečka otisků prstů.

iOS-8-adoption-60-percent-576x1024

 

Zdroj: AppAdvice

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře