Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyTIP na aplikaci: Mapy.cz přináší nově hlasovou turistickou navigaci

TIP na aplikaci: Mapy.cz přináší nově hlasovou turistickou navigaci

Nová turistická navigace Mapy.cz hlasově dovede do cíle řidiče, cyklisty i pěší turisty nejen v celé Evropě, ale také na čtyřech dalších kontinentech. Zatím k tomu však budou potřebovat internet.

„Srpen byl pro vývoj navigace zásadní. V uzavřeném testu jsme ji zpřístupnili šesti a půl tisícům lidí, kteří nám zejména o víkendech posílali zpětnou vazbu přes aplikaci, e-maily a sociální sítě. Těmi, co turistickou navigaci testovali nejvíce, byli cyklisté, nicméně zapojila se i spousta řidičů a pěších. Díky jejich podnětům se nám podařilo vylepšit mnoho detailů, zlepšili jsme stabilitu aplikace, odstranili nepotřebné povely, upravili nastavení hlasu a přidali na výběr i syntetický hlas, tedy TTS technologii převádějící text na řeč,“ vysvětluje Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz.

tumblr_inline_ocry1m59sW1tstufo_500

tumblr_inline_ocry26QvSy1tstufo_500

Aplikace umí nově navádět v i tunelech, takže dočasná ztráta GPS signálu nehraje roli. K dalším funkcím navigace patří klasicky upozorňování na blížící se rozcestník, nebo také možnost navolit si neomezené množství průjezdních bodů. Zatím je k výpočtu trasy a případnému přepočtu zapotřebí připojení k internetu. V následujících týdnech a měsících se to ale změní. „Naší snahou je, aby navigace brzy fungovala plně v offline módu. Proto teď intenzivně pracujeme na vývoji offine plánování a vyhledávání, stejně tak jako na offline mapách celého světa. Zatím mohou lidé využívat offlinové mapy Evropy, které práci s navigací výrazně zrychlují,“ vysvětlil Faifer s tím, že v online režimu je navigace k dispozici kromě Evropy také v Severní a Jižní Americe, Africe a Austrálii. Pro výpočet trasy v zahraničí zatím Mapy.cz využívají Open Source Routing Machine, zatímco v České republice a na Slovensku běží navigace na algoritmu společnosti Seznam.cz.

Aktualizovanou aplikaci pro Android je možné pomocí widgetu níže. Nová verze pro systém iOS bude dostupná během několika příštích hodin.

[appbox googleplay cz.seznam.mapy]

tumblr_inline_oanqlrgAQz1tstufo_500

Zdroj: Mapy.cz

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře