Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyBezejmenné zařízení Toshiba umí součaně nabíjet a zálohovat

Bezejmenné zařízení Toshiba umí součaně nabíjet a zálohovat

Toshiba na veletrhu IFA 2016 v Berlíně odhalila nový produkt, který poskytuje možnost nabíjení a zálohování telefonů se systémem Android v jednom uživatelském kroku.

Novinka od Toshiby je vlastně USB nabíječka s vestavěným pevným diskem a speciální aplikací automatické inkrementální zálohy telefonu během nabíjení. Vše funguje velmi jednoduše. Připojením smarpthonu do „nabíječky“ se zároveň spustí aplikace, která zajistí zazálohování celého obsahu mobilu na pevný disk, který je součástí nabíjecí stanice. Výhodou je, že se nezálohuje pokaždé vše, ale jen přírůstky oproti předchozí záloze.

Zatím bezejmenné zařízení by mělo nejdříve přijít ve verzi pro mobily s Androidem, model pro iOS přijde o několik měsíců později. Dříve než v roce 2017 se však této zajímavé zálohovací a dobíjecí stanice v jednom nedočkáme, protože dosud existuje jen ve fázi prototypu.

unnamed unnamed (1) unnamed (2)

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře