Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyTim Cook plánuje rozdat svůj majetek. Jen co zaplatí školu pro synovce

Tim Cook plánuje rozdat svůj majetek. Jen co zaplatí školu pro synovce

Podle magazínu Fortune se šéf Applu přidá k uvědomělým miliardářům, kteří plánují rozdat všechny svoje peníze na dobročinné účely. Poté, co Tim Cook zaplatí univerzitní vzdělání svému zatím desetiletému synovci, plánuje dát zbytek – odhadem 785 milionů dolarů (19,8 miliardy Kč) – svého majetku na charitu.

„Chcete být kamínkem, který na hladině rybníku udělá vlnky, jež povedou ke změně,“ uvedl Cook, jehož jmění se v akciích Applu pohybuje kolem 120 milionů, nárok ale má i na další akcie v hodnotě 665 milionů.

Šéf amerického technologického gigantu však zdaleka není jediným milionářem, který se zavázal dát většinu svého majetku charitě.

Už je tomu pět let, co vystoupil šéf Berkshire Hathaway, Warren Buffett, s kampaní nazvanou The Giving Pledge, ve které vyzval nejbohatších lidí na světě, aby dali většinu svého majetku na dobročinné účely. Dosud se k jeho výzvě připojilo přes 100 osobností včetně Billa Gatese nebo Marka Zuckerberga.

Apple's New Big-Screen iPhones Draw Long Lines As Sales Start

 

Zdroj: CTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře