Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyTim Cook: Apple neměl o Instagram zájem. iOS 6 bude integrovat Facebook

Tim Cook: Apple neměl o Instagram zájem. iOS 6 bude integrovat Facebook

V rámci pořadu AllThingsD D10 odpovídal na otázky zkušených žurnalistů Walta Mossberga a Kary Swisher současný generální ředitel Applu Tim Cook. Hovořilo se například o Stevu Jobsovi, stejně jako o další spolupráci s Facebookem nebo o Instagramu.

Apple minulý rok začlenil podporu mikroblogovací služby Twitter do iOS 5. A protože se předpokládá, že již zanedlouho bude představena šestá generace tohoto mobilního sytému, (stane se tak příští měsíc na konferenci WWDC), řada uživatelů si pokládá logickou otázku, jestli nás něco podobného nečeká i v případě Facebooku.

Tim Cook sice nic oficiálně nepotvrdil, ale jeho odpověď ? ?Zůstaňte naladěni?, naznačila mnohé. Ostatně Apple Facebook integroval do iOS již v betaverzi iOS 4, nicméně později od tohoto záměru upustil.

V rozhovoru také padlo, že Apple nikdy neusiloval o odkoupení Instagramu ? firmy, která vyvíjí úspěšnou aplikaci pro sdílení fotografií, přestože mu mnohá média tuto myšlenku podsouvala.

Akvizici této společnosti nakonec oznámil právě Facebook, který za ni zaplatí astronomickou jednu miliardu dolarů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře