Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeTheme Park - Výstavba zábavního parku, která se nepovedla

Theme Park – Výstavba zábavního parku, která se nepovedla

Se strategiemi se poslední měsíc doslova roztrhl pytel. Ať už se zaměřením na ekonomiku, válčení nebo pouhé budování, začínají nám vyplňovat pomyslnou díru v tomto odvětví na Google Play. Ne vždy se ale jedná o tituly, které bychom chtěli nebo jsme na ně netrpělivě čekali. EA se přesto pokusilo o remake hry Theme park, ale nebylo to unáhlené?

Společnost EA je sice velmi kvalitní studio, které už nejednou poslalo na Google Play pořádnou herní pecku, ale nikdy se nepokusilo o strategii, pokud nepočítáme Sims. Vždy to byly hry spíše akční či závodní hry. Theme Park je hra, kterou si většinou každý pamatuje na PC jako skvělé budování zábavného parku s nespočetnými možnostmi, zvracejícími lidmi a v neposlední řadě nekonečného vylepšování.

Každý by tedy čekal alespoň podobný styl nebo možnosti, ale opak je pravdou. Jednotlivé rozdíly v obou verzích jsou více než značné, a tak se nedá s plnou jistotou říci, že se EA podařilo remake naplno zvládnout. Ještě aby toho nebylo málo, nedávno byla oznámena další hra, kde je cílem postavit neuvěřitelný zábavný park s názvem RollerCoaster Tycoon. Ano, další remake, ale již nyní se mluví, že bude ve všech bodech lepší než dosavadní Theme park. RCT ale ještě nějakou dobu v Google play neuvidíme a tak se pojďme kouknout z blízka na aktuálního vládce stavění zábavných parků. Theme Park.

Úvod

I přesto, že se dnes většina studií uchyluje k poskytování dat ze svého serveru, EA zůstalo tentokrát věrné předání dat pomocí Google Play. Celý balíček má 210 MB a jeho stažení vám zabere okamžik. Po nainstalování bude mít aplikace o 10 MB více, takže s místem u této hry nebude problém. První mínus přichází hned ze začátku, kdy jsem zjistil, že hra vyžaduje plné internetové připojení a bez něj dlouze a bezzubě načítá. Pokud připojení máte, můžete pokračovat přes úvodní obrazovku, kterou si velmi dobře zapamatujete, protože načítání je zdlouhavé. Poté se již ale dostanete přímo ke svému parku.

Žádné menu nebo úvodní videa, tento titul jde ihned na věc a budete muset projít úvodním tutoriálem, který vás perfektně připraví na samostatnou hru. Na začátku se vám hra může zdát zbytečně chaotická, ale tento pocit záhy pomine, protože kromě jedné budovy, která má v sobě další tři podfunkce, nebudete mít na starost skoro nic. Tou budovou je myšlené hlavní centrum, ve kterém sídlíte vy, jakožto majitel parku. Na začátku dostanete území pro park a v něm připravené parcely pro jednotlivé atrakce nebo obchody.

S parcelami, ale již máte připravené koše a na každém rohu popelnice na odpadky. Bohužel, v této budovatelské strategii není možné stavět kromě atrakcí a obchodů do předem vyznačených míst zhola nic. Ani otevření parku není vašich rukou a pokud máte postavený jen nafukovací hrad, tak lidé vesele chodí jen tam.

Hodnocení: 4/10

Ovládání a Hratelnost

U tohoto odvětví se všeobecně ví, že je problém vytvořit spolehlivé ovládání aby nevznikali omyly stylem špatného umístění budovy atd. Tento problém se vás v tomto titulu rozhodně týkat nebude, ale naopak vás velmi podráždí nemožnost doklikat se na atrakci hned napoprvé, aby odkryla své skromné možnosti. Dále je to trochu nemotorný obchod, který nabízí sice velké množství atrakcí, ale jeho pohyb tahem prstu doleva nebo doprava je značně limitován. Hra je natolik osekaná od počítačové verze, že tu již k ovládání máme pár tlačítek, které jsou již v pořádku.

Vždy jsem byl zvyklí a mám velmi příjemně zažito, že park, který stavíme, nám musí prosperovat. Dále se musíme starat o blaho návštěvníků a třeba čistotu parku. Zde je princip hodně zjednodušen. Na začátku hry dostanete spousty peněz. Také máte k dispozici dvě území pro park s jinou tématikou, přičemž každé území má čtyři malé a velké parcely a jednu obrovskou pro velký obchod nebo atrakci. Ze začátku je ale nezaplníte, protože jste nízký level a tak budou parcely prázdné.

Levely získáváte dosáhnutím určitého počtu vlaječek, které získáte produkcí z budov nebo uklízením odpadkových košů. Všechny budovy které postavíte mají nějakou produkci peněz a právě vlaječek. K zvýšení produkce je možnost každou budovu, aniž by se nějak vizuálně změnila, upgradovat a to celkem třikrát. Stavba i vylepšování stojí nějaký čas a postupem hry to bude trvat stále déle a déle.

No, a to je prakticky vše co ve hře děláte. Ještě můžete sledovat výdělky v procentech s písmenem A nebo B, což jsem moc dobře nepochopil, ale jelikož od začátku hry bylo číslo v plusu neměl jsem obavy v krizi a přehoupnutí se do mínusu. O návštěvníky se nijak nestaráte. Nemůžete sledovat jejich spokojenost, nedostatky nebo cokoliv jiného. Prostě a jednoduše kašlete na lidi a staráte se jen o stavbu.

Hodnocení: 4/10

Mikrotransakce a Ostatní

Každé vylepšení budovy, nebo naopak její výstavba, stojí určité množství peněz a pak i času, který s vyšším levelem stále protahuje a již na začátku hry si budete muset počkat i dvě hodiny. K přeskočení tohoto časové údaje slouží super lístky. Jeden super lístek dostanete za každý nový level. Ostatní si můžete dokoupit za reálné peníze. Ceny nejsou nikterak vysoké, ale přesto je to na tuto hru příliš.

Stabilita hry je v pořádku. Nepadá a ani se nikterak nezasekává, což je pro mne velké překvapení. Se spotřebou je to také dobré. Čísla, která jsem naměřil, odpovídají kdejakému nenáročnému 2D titulu. Aktualizace snad přijdou, protože na vylepšování je toho spousty. Hra má slušný základ, ale je potřeba ještě mnoho doplnit.

Hodnocení 7/10

Grafika a zvuk

Jedním slovem průměr. První atrakce s nafukovacím hradem mě opravdu vyděsila. Čtveřice dětí, které mají roztažené ruce i nohy, se velmi zajímavě pohybuje nahoru a dolů, což jsem nepovažoval za zvládnuté. Okolí parku je pěkné a pokud si scénu nepřiblížíte, tak i kvalitní. Grafika působí velmi dětsky a i proto vypadá, že je určena pro nejmenší.

Povídání, smích, řev, toto všechno uslyšíte z vašeho reproduktoru po celou dobu hry. K tomu vám bude hrát několik melodií, které hru trochu oživí. Tady není nic, co bych vývojářům vytkl.

Hodnocení: 7.5/10

Závěr

Když jsem uviděl hru Theme park v Google Play, byl jsem za to velmi rád. Nevěděl jsem, ale co mě vlastně čeká. Hra je od původní verze velmi ořezaná a zjednodušená natolik, že ji zvládne hrát kdejaký prvňáček. Ani toho by ale asi nebavila, protože po výstavbě jedné budovy musíte čekat, čekat a čekat. Po postavení další atrakce se celý průběh opakuje. Hru si můžete stáhnout zdarma o pár řádků níže a sami se přesvědčit, jak na tom je. Toto se EA zkrátka nepovedlo. Hru si alespoň můžete vyzkoušet, ale většina z vás jistě dospěje k názoru, že to není ono.

Stahujte:(zdarma)

Celkové hodnocení: 5/10

Upozornění: hodnocení není průměrem hodnocených částí

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Theme Park/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře