Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyŠéf Microsoftu pomlouval konkurenci. Android je prý příliš otevřený a Apple produkty...

Šéf Microsoftu pomlouval konkurenci. Android je prý příliš otevřený a Apple produkty předražené

Steve Ballmer se ve včerejším rozhovoru s Reidem Hoffmanem několikrát vyjádřil velmi nelichotivě na adresu operačních systémů Android a iOS. Podle něj je Android divoký a nekontrolovaný. Pokud jde o produkty Applu, tak si zase rýpl do vysokých cen a uzavřenosti iOS.

O tom, že Google ztratil nad Androidem kontrolu, psal již v lednu bývalý šéf platformy Windows Phone Charlie Kindel. Zřejmě tedy není v Microsoftu jediný, kdo má stejný názor. Co se týče Windows Phone 8, tak Ballmer věří, že se jejich mladá platforma v konkurenci iOS a Androidu nakonec prosadí.

Pomoci by ji mělo i to, že Microsoft velmi úzce spolupracuje s vývojáři. Generální ředitel Microsoftu v poměrně zajímavém rozhovoru také zmínil nepříliš povedené mapy v iOS 6 a nezapomněl pochválit Windows Phone 8, když uvedl: ?Prostě to funguje??

Apple

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře