Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyThe Wall od Samsungu je první modulární MicroLED televizor na světě

The Wall od Samsungu je první modulární MicroLED televizor na světě

Samsung na veletrhu CES představil televizor budoucnosti s vylepšenou zobrazovací technologií označovanou jako MicroLED. Jihokorejský výrobce TV nazývá jako The Wall, má úhlopříčku 146 palce (355 centimetrů) a je složena z „bezokrajových“ modulů. Nic tedy nebrání tomu, aby do budoucna vznikaly menší i větší obrazovky.

Hlavní výhoda Micro LED technologie spočívá v tom, že takto vyrobené panely nepotřebují podsvícení stejně jako u OLED technologie, jen místo organických diod je využíván anorganický materiál (Nitrid Galia – GaN). „MicroLED má ve srovnání s LCD/LED panely vyšší kontrast, kvalitnější barvy i temnější černou. Obrazovku lze přizpůsobit různým typům použití a z modulů lze například sestavit zobrazovač přes celou zeď uzpůsobenou různým prostorovým dispozicím,“ uvedl během prezentace jihokorejský gigant.

Rozlišení, uvedení do prodeje ani konfigurační možnosti televizoru Samsung neuvedl, pouze sdělil maximální jas, který má dosahovat 2000 nitů. Stejně tak zatím neznáme ani cenu The Wall, která ale rozhodně nebude lidová.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře