Pondělí, 24 června, 2024
DomůRecenzeTestujeme v redakci: První dojmy z Toshiby Excite Write

Testujeme v redakci: První dojmy z Toshiby Excite Write

Dnes nám do redakce dorazilo nové zařízení. Jedná se o tablet od Toshiby. Tato značka nepatří mezi ty nejznámější a nejpropagovanější na poli tabletů, to však neznamená, že nemá dlouholeté zkušenosti a že neumí dělat skvělý hardware. Toshiba Excite Write má úhlopříčku displeje 10,1 palce čímž spadá do segmentu větších zařízení. Dokonce i šířka zařízení je na dnešní poměry vyšší, to už však není příjemný bonus.

Designem tablet nepatří mezi ty nejunikátnější, nicméně neurazí. Je také nutné podotknout, že se jedná o stylový tablet. Pokud přemýšlíte proč název Write je zjevné, že se bude jednat o tablet, který má vztah s psaním. Toshiba Excite Write nabízí v balení také stylus, který se tenkým hrotem podobá stylusům od Samsungu, konkrétně zařízením Galaxy Note. Tloušťka stylusu se však dá přirovnat klasické propisce, což není na škodu a dobře se drží v ruce

Přehled výbavy:

 • Android™ 4.2, Jelly Bean
 • NVIDIA Tegra 4
 • Quad-Core ARM Cortex™-A15 MP
 • NVIDIA GeForce GPU with 72 custom cores
 • IPS WQXGA displej a Corning Gorilla Glass
 • Vnitřní paměť 32 GB
 • Ušlechtilý stříbrný povrch s reliéfním tečkovaným vzorkem
 • RAM 2 GB (integrovaná)
 • DDR3L RAM (1 600 MHz)
 • hmotnost : 0,630 kg
 • šířka × délka × výška : 261 x 179 x 10,5 mm
 • Cena: 14.999 Kč

Zajímavá čísla (dosud netestovaná, uvádí výrobce)

 • 9 h přehrávání videa 100%
 • 58 h přehrávání zvuku 100%
 • 11 h v uživatelském scénáři: 60 % web / 10 % přehrávání videa / 25 % pohotovostní režim
 • 10 dní v režimu nečinnosti (systém v režimu spánku, zapnuté WiFi, zapn utá kontrola pošty, vypnutý LCD)
 • 15 dní v pohotovostním režimu (systém v režimu spánku, vypnuté WiFi, vypnutý LCD)
 • 10 měsíců při vypnutém systému
 • 8 dní výdrže baterie k udržení RTC (od 3 % hlavní baterie)

Obsah balení

Obsah balení není nijak ohromný a překvapující. Nachází se zde nabíječka, která je poněkud větší než u jiných tabletů. Nevýhodu bych viděl v konektoru, který je malý kulatý namísto klasického mini USB, kterých máme doma každý nespočet. Které příslušenství potěší, tak stylus. Tento stylus má hrot jako u Galaxy Note tabletů či tabletophonů.

Toshiba také volila oblejší a větší stylus, který se podobá propisce. V konečném důsledku se stylus lépe drží. Obrovskou nevýhodou je nemožnost zastrčení do zařízení případě k zařízení. Stylus však působí velice levným dojmem a pokud byste jej chtěli samostatně dokoupit, sáhnete si hluboko do kapse vzhledem ke zpracování. Samostatný stylus je oceněn lehce přes tisíc korun. Dále se v balení nachází několik příruček a tím končíme.

20140219_155808

První dojmy

Po vytažení tabletu z krabice vás přivítá velký 10,1 palců velký displej. Zařízení není designově nijak extra odlišeno od konkurence. Jedná se tedy o klasický obdelníkovitý tvar. Zadní strana je tvořena stříbrným plastem s tečkovaným vzorem. Tablet vypadá elegantně a na první pohled není zřejmé, že jde o plast. Když už jsme na zadní straně, nachází se zde dvojice reproduktorů a kamerka pro tvorbu rychlých fotografií.

Velmi nepříjemnou a na první seznámení zřejmou vlastností je váha zařízení. Jedná se o něco málo přes 600 g a na můj vkus působí zařízení v rukou těžším dojmem. Nicméně díky zaobleným hranám se v rukou drží vcelku příjemně.

Po konstrukční stránce není zařízení co vytknout. Vše působí pevně a nikde nic nevrže. Tento fakt je dán především plastem z jednoho kusu, který končí až u displejové části. I při silnějším promačkání se jedná o konstrukčně dobře zvládnuté zařízení.

Při rozsvícení displeje vás překvapí o jak jemný a jasný displej se jedná. Rozlišení je výborné a tablet působí svižným a rychlým dojmem. V celkové recenzi tablet podrobíme větší zátěži a vyzkoušíme, jestli si rychlost zachová. Do komplexní recenze bude také zařazena recenze originální BT klávesnice. Spojením s klávesnicí vznikne skvělá ochrana displeje zařízení. Tyto příjemné pocity však kazí fakt celkové váhy. Váha se zastavuje až na jednom kilu.

Více informací se dozvíte v naší kompletní recenzi, která vyjde okamžitě, co tento pěkný kousek z dílen společnosti Toshiba  v redakci pořádně proklepneme. Kdyby vás cokoli zajímalo, stačí se zeptat v komentářích pod článkem. Vaše dotazy rádi zodpovíme.

20140219_155923

20140219_153132 20140219_153048

Tomáš Rygl
Tomáš Rygl
Inženýr vysoké školy zaměřené na ekonomii, který je fanouškem mobilních technologií. Mezi nejoblíbenější společnosti Tomáše patří Google, Samsung a Apple.
Další články

2 KOMENTÁŘE

 1. Uvítal bych, kdybyste se dotknul v další recenzi posouzení barevného podání. Mně se jeví silně do červena až to je rušivé zejména na denním světle při zatažené obloze. Naměřil jsem odchylku RGB v hodnotách 210,230,250 na potřebnou kompenzaci, která samozřejmě není k dispozici. Po zakoupení jsem so toho nevšimnul, dnes bych to nevzal s takhle ujetým tónem. A udané video HD ani náhodou.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře