Pondělí, 10 června, 2024
DomůRecenzeTestujeme v redakci: Huawei Honor 3C

Testujeme v redakci: Huawei Honor 3C

Huawei Honor 3C se vyznačuje především bohatou hardwarovou výbavou za velmi příznivou cenu. Stojí tento telefon za koupi? Podívejme se na něj společně v tomto preview.

Značku Honor zná jistě mnoho z vás, ale ne tolik lidí tuší, že se jedná o brand společnosti Huawei. V posledních měsících roku 2014 se na našem trhu objevil telefon Honor 3C, který již na první pohled zaujal svými papírovými specifikacemi. My si ho představíme zatím v preview.

Tento model se na českém trhu prodává za cenu 3 900 Kč. Za tuto částku nabídne pětipalcový displej s matricí IPS a rozlišením 720×1280 px, čtyřjádrový procesor Mediatek MT6582 a hlavně 2 GB RAM, což je v dané cenové relaci jako z jiné planety. 2 GB RAM obyčejně nemají ani telefony za 6 000 Kč. To vše je doplněno akumulátorem o kapacitě 2 300 mAh, sloty pro dvě SIM karty a paměťovou kartu microSD (až do kapacity 32 GB) a 8 GB vnitřní paměti.

honor_3c

Podle specifikací by člověk neřekl, že se dá tento telefon v ověřených a velkých obchodech pořídit pod čtyři tisíce korun. Asi již jistě tušíte, že v telefonu běhá operační systém Google Android, ale bohužel kvůli tomu, že je to model již z roku 2014 a na evropský trh se dostal poměrně nedávno, tak má stále Android 4.2 Jelly Bean. Do konce ledna by však měl dostat update na KitKat, což telefonu určitě jen pomůže.

Další výhodou a zároveň nevýhodou může být i zadní (hlavní) foťák. Ten má rozlišení 8 Mpx a za dostatečného množství světla fotí v dané cenové kategorii velmi dobře, ne-li perfektně. Když však dojde na tmavší prostředí, už fotky zdaleka tak krásně nevypadají a výsledky jsou podprůměrné.

honor_logo

Na co se rozhodně můžete těšit v kompletní recenzi, je měření displeje Honoru 3C. Tedy krom toho, že nově v mých recenzích uvidíte kompletní měření displeje, budete asi také, stejně jako já, mile překvapeni, jak dobrý displej v Honoru 3C je.

Pokud vás zajímá o tomto telefonu něco konkrétního a chtěli byste, aby to v recenzi bylo, napište to do komentářů k článku a já to uvážím.

Adam Kahánek
Adam Kahánekhttp://kahanek.eu
Dlouholetý recenzent počítačového hardwaru, který se díky nadšení do mobilních technologií částečně transformuje na recenzenta telefonů a různých gadgetů.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře