Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyTest smartphonu Sony Xperia Z2: Kolik vydrží baterie při brouzdání na netu?

Test smartphonu Sony Xperia Z2: Kolik vydrží baterie při brouzdání na netu?

Pokud uvažujete na nákupem chytrého telefonu Sony Xperia Z2, pak určitě nepřehlédněte test, který provedl zahraniční server phonearena.com. Jeho redaktoři se zaměřili na jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru nového smartphonu– výdrž baterie. Jak dlouho se Xperia Z2 obejde bez nabíječky a za jak dlouho se baterka dobije do maxima? Obstojí nová Xperia v silné konkurenci?

Výrobci se u nových chytrých telefonů předhánějí, kdo nabídne přístroj s vyšším výkonem, lepším displejem s větším rozlišením a odolnější konstrukcí. Často se ale zapomíná na výdrž baterie. Jak se ukazuje, není to však případ výrobce Sony a modelu Xperia Z2.

Redaktoři webu phonearena.com nový telefon podrobili zkoušce výdrže při brouzdání po internetu. V něm Xperia Z2 dosáhla pěkného výsledku 8 hodin 10 minut. Za vítězem Galaxy S5 zaostala jen o 10 minut.

Naopak v případě druhého testu, zaměřeného na dobu dobíjení baterie, si už Xperia Z2 tak dobře nevedla. Z 0 na 100 procent kapacity se akumulátor dobil za 212 minut, čili zhruba za 3,5 hodiny.

test

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře