Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyTesla opět zaostala za očekáváním, dodala o několik tisíc méně aut

Tesla opět zaostala za očekáváním, dodala o několik tisíc méně aut

Americký výrobce Tesla Motors pravděpodobně nesplní svůj letošní cíl dodávek, protože za druhé čtvrtletí dodal zákazníkům pouze 14 370 vozů místo plánovaných 17 000. Podle agentury AP se firma potýká s výrobními problémy.

Tesla si pro letošní rok stanovila za cíl dodat zákazníkům až 90 tisíc vozů. V prvním pololetí však vyrobila a prodala pouze 29 190 vozů. Ve druhé polovině roku počítá s dodáním zhruba 50 tisíc vozů. Je však otázka, zda se jí tento plán podaří splnit.

Generální ředitel společnosti Elon Musk před nedávnem uvedl, že v roce 2018 by měla produkce dosáhnout půl milionu vozů a v roce 2020 by se měla přiblížit jednomu milionu. Schopnost podniku uskutečnit rychlý přechod k většímu objemu výroby však mnozí analytici zpochybňují.

Tesla nyní vyrábí dva modely s elektrickým pohonem. Konkrétně jde o Model S a a Model X. Koncem března firma představila novinku Model 3 a jen za prvních 24 hodin získala předobjednávky na 180 000 kusů (každá objednávka je vázána kaucí jednoho tisíce dolarů). Model 3 by měl jít do výroby koncem roku 2017. Základní cena automobilu je 35 tisíc dolarů, což je v přepočtu zhruba 830 tisíc korun.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře