Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyČeský Avast Software koupí rivala AVG za 1,3 miliardy dolarů

Český Avast Software koupí rivala AVG za 1,3 miliardy dolarů

Česká antivirová společnost Avast Software, která stojí za stejnojmenným antivirovým programem, kupuje za 1,3 miliardy dolarů (téměř 32 miliard korun) svého konkurenta – AVG Technologies. V oblasti bezpečnostního softwaru se jedná o jednu z největších akvizic za poslední roky.

Firmy si od spojení slibují rychlejší technologický pokrok i organizační úspory. Avast nabídne akcionářům AVG 25 dolarů za akcii. To je asi o 33 procent více, než jakou měly akcie hodnotu při včerejším skončení obchodování na newyorské burze.

Přínos akvizice pro Avast je zřejmý. Společnost si od obchodu slibuje, že posílí svůj podíl na trhu s bezpečnostním softwarem a zároveň získá přístup na další zahraniční trhy, kde je AVG zavedenou značkou. Antivirové programy od AVG jsou nabízeny ve 22 světových jazycích.

V současnosti má Avast přes 230 milionů uživatelů. Po sloučení obou podniků by jich ale nakonec mělo být přes 400 milionů.

Avast-vs-AVG-vs-Windows-Defender

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře