Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyTelevize, přátelé, sex, alkohol. Co jsme ochotni obětovat za smartphone?

Televize, přátelé, sex, alkohol. Co jsme ochotni obětovat za smartphone?

Huawei si nechala zpracovat další rozsáhlý průzkum zaměřený na užívání smartphonů, jejich roli v našem životě a v osobních vztazích. Co všechno bychom byli ochotni obětovat, abychom mohli používat svůj telefon?

V současné době jsme stále více odkázání na svůj chytrý mobilní telefon, který je pro velkou část z nás „prodlouženou rukou“ a takřka nenahraditelným pomocníkem. V souvislosti s tím jsme ve prospěch svého smartphonu ochotni obětovat čím dál více. Čeho všeho jsme ochotni se vzdát, abychom si mohli ponechat svůj smartphone? Průzkum, který si nechala zpracovat společnost Huawei, nám na řadu otázek odpověděl.

Ze zkoumaných věcí by se nejvíce Čechů, konkrétně 70 %, na jeden měsíc vzdalo pro svůj smartphone sladkostí. V rámci průměru všech dvanácti sledovaných zemí by sladké oželilo 68 % uživatelů. Alkohol by na půl roku omezilo 69 % Čechů, a dokonce 76 % všech dotazovaných uživatelů z regionu. Za celý region se jedná o položku, kterou by za smartphone obětovalo největší procento dotazovaných. Se sledováním televize by ve prospěch svého telefonu přestalo 64 % Čechů a až 71 % Evropanů.

Nejméně Čechů by podle průzkumu obětovalo společenský život (setkávání se s přáteli), když za svůj smartphone by své přátele vyměnil jen každý pátý (20 %), co se regionálního průměru týče jedná se o 26 %. Dále by se Češi ve prospěch smartphonu neradi vzdali sexu, který by šest měsíců oželilo jen 24 % z nich, stejně je na tom evropský průměr. Počítače by se vzdalo 43 % Čechů a 53 % Evropanů. Šest měsíců bez randění a rok bez dovolené by za smartphone vyměnilo 44 % Čechů (40 % respektive 36 % Evropanů). Vůbec nejméně lidí, kteří mají děti do 12 let, bylo ochotno se vzdát hraní s nimi, a to 3 % Čechů a 10 % Evropanů.

Průzkum zpracovaný pro Huawei společností Ipsos probíhal mezi respondenty v 12 krajinách střední a východní Evropy, kromě České republiky v Dánsku, Rakousku, Polsku, Maďarsku, Slovensku, Chorvatsku, Srbsku, Rumunsku, Bulharsku, Řecku, Turecku.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře