Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyTCL ukazuje Mesh Wi-Fi zařízení pro chytré domácnosti a tracker pro domácí...

TCL ukazuje Mesh Wi-Fi zařízení pro chytré domácnosti a tracker pro domácí mazlíčky

Společnost TCL představila na veletrhu spotřební elektroniky CES 2020 v Las Vegas dvojici nových zařízení pro chytré domácnosti. Wi-Fi Mesh Linkhub AC1200 je rychlý router pro domácnosti a malé kanceláře, zatímco Movetrack Pet dokáže monitorovat polohu domácích mazlíčků.

Systém Linkhub AC1200 představuje síťové řešení pro domácnosti. Umožní i streamování videa ve 4K/8K rozlišení nebo hraní nejnovějších her díky rychlému Wi-Fi připojení bez mrtvých zón v místnostech. Jeho výhodou je kompatibilita se stávajícími routery v domácnosti, a proto i bezproblémové rozšíření Wi-Fi signálu.

Sada tří mesh routerů poskytne pokrytí na ploše až 450 metrů čtvereční a zvládne podporu více než 90 zařízení se silným Wi-Fi připojením. Systém s maximálně devíti mesh routery pak dokáže pokrýt plochu o rozloze až 1350 metrů čtvereční, což z něj činí ideální volbu pro malé podniky nebo nejrůznější ubytovací zařízení.

Linkhub AC1200 se dodává ve třech barvách Morandi, takže se hodí do jakéhokoli prostředí. Díky technologiím MU-MIMO a Beamforming mohou Wi-Fi Mesh routery obsluhovat více zařízení současně v přímých linkách, což pomáhá minimalizovat rušení a také posilovat signál. Na rozdíl od zařízení, která pouze rozšiřují pokrytí Wi-Fi signálu, vyžaduje AC1200 pouze jedno uživatelské jméno a heslo pro celou sadu. Systém mesh je navíc kompatibilní s asistentem Alexa, což umožňuje použít hlasové ovládání k úpravě nastavení samotné Wi-Fi sítě.

Nastavení systému pak obstará přehledná mobilní aplikace, díky které lze síť snadno spravovat, vymezit dětem čas, kdy mohou být online a také kontrolovat přístup na web.

TCL Linkhub AC1200 se začne na vybraných evropských trzích prodávat v průběhu letošního roku.

Movetrack Pet je inteligentní sledovací GPS zařízení pro domácí mazlíčky, které umožní okamžité zjištění polohy zvířete v chytrém telefonu, pokud se např. ztratí nebo zaběhne. Na trackeru je laserem gravírovaný unikátní QR kód, který umožní nálezci spojit se v případě nutnosti co nejrychleji s majitelem a zajistit vrácení zvířete.

Zařízení cílí primárně na uživatele, kteří potřebují mít své domácí zvíře trvale pod kontrolou. V mobilní aplikaci pro systém iOS a Android lze vymezit zónu nebo území a kdykoli ji zvíře opustí, Movetrack Pet okamžitě vyšle upozornění majiteli. Na trackeru nechybí ani LED osvětlení, která se zapíná prostřednictvím aplikace a umožňuje vám najít vašeho miláčka i při nočním venčení. Zařízení sleduje veškeré aktivity, jako je ušlá vzdálenost nebo i spánek zvířete, a dovoluje majiteli nastavit i cíle pro své mazlíčky (podobně jako třeba u běžných fitness náramků či hodinek).

Sledovač polohy zvířat vydrží na jedno nabití až 14 dní provozu. Díky kompaktnímu a lehkému designu je vhodný pro mnoho velikostí domácích zvířat a lze jej snadno připevnit k obojku nebo postroji. Je také odolný vůči vodě a prachu díky stupni krytí IP67, takže se není třeba bát ani deště či bláta.

TCL Movetrack Pet se začne na vybraných evropských trzích prodávat v průběhu několika měsíců.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře