Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyPřenosný solid-state disk Samsung T7 Touch odemkete dotykem prstu

Přenosný solid-state disk Samsung T7 Touch odemkete dotykem prstu

Společnost Samsung představila na veletrhu CES externí solid-state disk T7 Touch. Zájemci se mohou těšit na kompaktní a elegantní provedení, ale hlavně na nejvyšší přenosovou rychlost, jaká je v současné době prostřednictvím USB 3.2 Gen 2 k dispozici. Nový SSD se zároveň vyznačuje i vysokou úrovní ochrany dat – díky vestavěnému senzoru je k přístupu zapotřebí otisk prstu.

Dle viceprezidenta divize pro paměťová média společnosti Samsung Mika Manga je disk určen pro profesionály i amatéry. Nabízí dostatečnou kapacitu pro ukládání velkého množství fotografií, her či filmů a lze ho použít v kombinaci s počítačem, tabletem, chytrým telefonem nebo herní konzolí. Další výhodou je odolné provedení.

V porovnání s předchozími záznamovými médii společnosti Samsung se T7 Touch vyznačuje výrazně rychlejším datovým tokem. Rychlost čtení dosahuje 1 050 MB/s a rychlost zápisu 1000 MB/s – jde tedy zhruba o dvojnásobné hodnoty v porovnání s předchozím modelem T5.

O bezpečnost dat se kromě hesla a 256bitového hardwarového šifrování AES stará poprvé v historii SSD od Samsungu i biometrický prvek – vestavěný skener otisků prstů. Navzdory citelně vyšší rychlosti, vylepšenému hardwaru a pevnému hliníkovému krytu je T7 Touch stále velmi lehký, váží jen 58 gramů. Díky svým vlastnostem a parametrům získal cenu Innovation Awards na veletrhu CES 2020.

T7 Touch bude k dispozici v černém a stříbrném provedení ve variantách s kapacitou 500 GB, 1 TB a 2 TB. Bohaté možnosti konektivity zajišťují kabely USB Type-C-to-C a USB Type-C-to-A v základním balení, disk je kompatibilní s operační systémy Windows, Mac a Android. Další výhodou je tříletá limitovaná záruka.

Doporučené ceny jsou 3 999 Kč za verzi s 500 GB, 5 999 Kč za 1 TB a 11 399 Kč za 2 TB. V České republice bude SSD dostupný ještě během prvního čtvrtletí tohoto roku.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře