Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyTakhle vypadá nová verze aplikace Hangouts pro Android

Takhle vypadá nová verze aplikace Hangouts pro Android

Podle informací získaných serverem androidpolice.com Google připravuje velkou aktualizaci kecálka Hangouts, která by měla přinést materiálnější design a zajímavé funkce. Kdy se nová verze aplikace objeví oficiálně ke stažení, prozatím nevíme, mohlo by se tak ale stát v následujících týdnech.

Změnou, kterou postřehnete určitě už po prvním spuštění aplikace, je, že z hlavní obrazovky zmizely záložky (pokud tedy nepoužíváte Hangouts Dialer). Nové konverzace zahájíte prostřednictvím plovoucího tlačítka akcí (FAB). Z aplikace byl také odstraněn avatar se jménem a e-mailem aktuálně přihlášeného uživatele.

Naopak přibylo tlačítko, jehož stiskem se vyvolá menu s přístupem ke třem rychlým kontaktům, jakož i několik ikon, které reprezentují smajlíky, odesílání fotek, pořízení nové fotky, odeslání nálepky či aktuální polohy. Menšími změnami prošly kontakty a designové úpravy se dotkly také obrazovky s konverzací, která vypadá uspořádanější a přehlednější. Odchozí zprávy mají nyní bílé pozadí se zaoblenými rohy, ty příchozí jsou zvýrazněny zelenou barvou.

V nové verzi Hangouts bude moct uživatel také s přáteli sdílet svůj status, a to nejen v textové podobě ale i formou smajlíků. Další z novinek v aplikaci je možnost nechat si zobrazit detaily o konverzaci tapnutím na ikonu daného kontaktu.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Hangouts4.0/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře