Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyDash robot lze programovat i ovládat přímo z vašeho mobilu

Dash robot lze programovat i ovládat přímo z vašeho mobilu

Vědci z University of California vyvinuli extra jednoduchého robota, kterého si sami poskládáte a pak přes mobil dokonce i naprogramujete. 

Na rozdíl od velké spousty podobných hraček je Dash robot maximálně flexibilní, takže neovládá pouze sadu pevně daných prvků, ale můžete si ho od píky naprogramovat sami. To znamená, že mu docela s přehledem vtisknete, přesně to chování, které jste si vysnili. Vše by přitom mělo být maximálně jednoduché, neboť robota budete programovat přímo z přiložené aplikace ve svém mobilu s Androidem a iOS. A to samé se pak týká i ovládání – v aplikaci je připravený i modifikovatelný joystick. Proto jedinou skutečnou překážkou při tvorbě robota budete vy sami, respektive vaše kreativní myšlení.

O konektivitu robota se stará Bluetooth 4.0 o dostatek energie potom 125mAh. Ta by robota měla udržet v chodu až 30 minut. Dalšími zajímavými parametry jsou potom tři směry pohybu končetin a led diody pro detekci polohy.

Společnost Dash Robotics počítá s tím, že robota na pulty obchodů dostane ještě před Vánoci a to za cenu 49,95 dolaru (cca 1250 Kč). Pokud tedy nevíte co pod stromeček věnovat, máte skvělý tip. Díky velmi přívětivému rozhraní bude tento malý zázrak inženýrství skvělým dárkem pro děti, ale i pro všechny zapálené kutily.

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře