Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyTaké Nexus One dostává neoficiální Android 4.1 Jelly Bean

Také Nexus One dostává neoficiální Android 4.1 Jelly Bean

První referenční telefon Googlu z rodiny Nexus nedostal aktualizaci na Android Ice Cream Sandwich a nedostane ji ani v případě nejnovější verze Jelly Bean. Šikovná komunita na XDA ale již po několikáté dokázala, že důvody, které výrobci uvádí, proč svá zařízení neaktualizují, jsou mnohdy postavené na vodě.

Nexus One je osazen gigahertzovým procesorem Qualcomm Snapdragon QSD 8250 a pracuje s 512 MB paměti RAM. Přesto na něm nejnovější Android běhá bez ?větších? problémů.

V prvním raném portu zatím nefunguje hardwarová akcelerace (nebo s problémy) a je také ještě zapotřebí ?poladit? problémy s přibližováním a oddalováním webových stránek (multitouchem).

Ovšem základní funkce jako volání, data, WiFi, Bluetooth, rotace obrazovky, mikrofon, zvuk, USB Mass Storage a GPS, fungují na jedničku. A vyzkoušet si také můžete hlasového asistenta Google Now.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře