Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyTAG Heuer Connected: Švýcaři ukázali luxusní chytré hodinky

TAG Heuer Connected: Švýcaři ukázali luxusní chytré hodinky

V březnu slibované luxusní hodinky, vzniklé spoluprací firem Intel, Google a TAG Heuer, jsou na světě. Jmenují se Connected, běží na platformě Android Wear a jsou – jak se čekalo, velmi drahé. Pokud je chcete, připravte si desetitisíce.

TAG Heuer Connected jsou postaveny kompletně na technologii Intelu. Procesor je dvoujádrový Atom Z34XX a paměť RAM 1GB. Úložiště má obvyklé 4 GB a dovnitř se také schovala baterie s kapacitou 410 mAh, která by měla zajistit minimálně 25 hodin typického použití. Displej s úhlopříčkou 1,5 palce je plně kulatý a disponuje rozlišením 360 × 360 px. Před poškozením ho chrání odolné safírové sklíčko.

Tělo hodinek odolá prachu i vodě dle specifikace IP67. Takže zvládnou sprchu i krátký pobyt ve vodě. Konstrukce je vyrobena z titanu, který je oproti oceli lehčí a pevnější. Pásek je z vulkanizované gumy. Co se týče konektivity, nechybí WiFi, Bluetooth ani mikrofon, který zaznamenává hlasové povely.

1

Kromě přesného času hodinky zobrazí řadu notifikací z mobilního telefonu (spárují se s Androidem 4.3+ a iOS 8.2+). Specialitou jsou funkce pro golfisty, turisty a řidiče rychlých motorek, jejichž předplatné je majitelům hodinek k dispozici zdarma.

TAG Heuer Connected se budou prodávat za 1 350 eur (zhruba 36 000 Kč), proto je jasné, že nejsou pro každého.

4 3

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře