Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyTabletová aplikace Aukřík pomůže maminkám s prodejem nových i použitých věcí

Tabletová aplikace Aukřík pomůže maminkám s prodejem nových i použitých věcí

Obchodní portál Aukro.cz přichází s novou tabletovou aplikací, Aukřík, která je zaměřena speciálně na maminky s malými dětmi. Těm má umožnit výhodně nakupovat a prodávat zboží určené pro děti na Aukru. Aplikace je nyní zdarma ke stažení ve verzi pro Android a iOS.

V aplikaci Aukřík si maminka nastaví, co ji zajímá a přidá informace o věku dítěte, jeho pohlaví a zda ji zajímá spíš nové, či použité zboží. Na základě toho aplikace prohledá databázi Aukra, se kterým je propojena, a podle preferencí bude řadit zboží v jednotlivých kategoriích. Aplikace zobrazuje jen nabídky kup teď, pro aukce je vyhrazena klasická aplikace Aukro.cz. Pro nákup přes Aukříka je potřeba mít na registraci pouze na Aukru, další registrace již nejsou třeba.

Aplikace sdílí s Aukrem jen základní designové prvky (především barevnost v rámci kategorie Děti), ale jinak jde o svébytnou aplikaci, která má poskytnout trochu odlišný pohled na prohlížení zboží na Aukru.

Aukřík vznikl ve spolupráci s českými vývojáři z Mobile Internet v rámci lokální iniciativy App Pool a Aukro celý nápad pomohlo rozvinout a realizovat. Kromě počáteční investice do vývoje a podpůrné kampaně navíc nabídlo vývojářům i poměrně zajímavý business model: „Získáme od Aukra polovinu jejich provize z prodeje přes Aukřík, což považujeme za skutečně férový přístup. Obecně pro nás byla celá spolupráce s nejsilnějším českým e-commerce hráčem nesmírně přínosná,“ doplňuje Lukáš Hykl, Managing Director z Mobile Internet.

V letošním roce plánuje Aukro výrazněji promluvit do segmentu m-commerce aplikací. Upgradu se dočká nedávno oceněná nákupní aplikace Aukra – získala 2. místo v anketě Mobilní aplikace roku 2014 v kategorii e-commerce – a připravuje se i nová aplikace pro snadnější prodej.

[appbox appstore id840619463]

[appbox googleplay cz.mobileinternet.android.aukrik]

aukrikZdroj: Aukro

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře