Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyNokia X2: Upravený Android pro dvě SIM za 3 200 korun

Nokia X2: Upravený Android pro dvě SIM za 3 200 korun

Nokia představila nástupce svého mobilního telefonu, který používá upravený operační systém Android. Novinka s označením X2 se začne prodávat v červenci. Lákat bude na nízkou cenovku okolo 3 200 korun včetně daně.

Výbava nového smartphonu v podání Nokie (respektive dnes už Microsoftu) je lepší než u prvního pokusu. Úhlopříčka se zvětšila ze čtyř palců na 4,3 palce, rozlišení se ale nezměnilo a zůstává nadále na nepříliš zajímavé hodnotě 480 × 800 pixelů. Místo jednoho tlačítka model X2 získal dvě funkční tlačítka pod displejem. Vedle senzorové klávesy pro návrat je tu také tlačítko pro návrat na úvodní obrazovku.

Fotoaparát má rozlišení pět megapixelů (oproti třem megapixelům) a je teď vybaven automatickým ostřením a jednou LED, která napomůže kvalitě fotografií za zhoršených světelných podmínek. Nad displejem má své místo VGA kamerka pro selfie. Videa je možné pořizovat v HD rozlišení (1 280 × 720 px).

Dvoujádrový Qualcomm Snapdragon S4 nahradil rovněž dvoujádrový, avšak modernější, procesor Snapdragon 200 s taktem 1,2 GHz. Paměť RAM vzrostla z 512 MB na 1 GB. Uživatelskou paměť zůstává na 4 GB a lze ji dále zvětšit skrze paměťové karty. Akumulátor má kapacitu 1800 mAh a podle výrobce zajistí prohlížení internetu přes 3G až po dobu 4 hodin.

Telefonu nechybí WiFi 802.11, Bluetooth 4.0, podpora USB 2.0 a standardů GPS i Glonass, HSPA+ s rychlostmi 21 Mb/s pro stahování a 5,76 Mb/s pro upload a FM rádio s RDS. Pod skořápkou se nachází dva sloty pro SIM karty.

Nokia X2 se začne prodávat v červenci v oranžové, černé a zelené barvě. Později bude dostupná také žlutá, bílá a matně tmavošedá varianta. Jako první dorazí na trh dvousimkový model.

Zdroj: AndroidBeat
Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře