Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyTablet Nexus 7 údajně dostane Android 4.2 velmi brzy

Tablet Nexus 7 údajně dostane Android 4.2 velmi brzy

Malý multimediální tablet Nexus 7 prý dostane nejnovější verzi Androidu velmi brzy, informoval o tom tchajwanský výrobce Asustek. Co si pod tím ale máme představit není jasné, uživatelé snad nebudou muset čekat příliš dlouho.

Dočkat by se mohli již za 10 dnů, to jest 13. listopadu. V ten den totiž Google zahájí prodej Nexusu 4, 32GB Nexusu 7 s 3G modulem a desetipalcového tabletu Nexus 10.

Nexus 7 momentálně běží na Androidu 4.1.2, jehož hlavní novinkou kromě mírného zvýšení výkonu a vylepšení stability byla podpora landscape (krajinka) režimu pro hlavní obrazovku.

Naproti tomu nový Android 4.2, ačkoli se nejedná o zlomovou verzi, toho nabídne mnohem víc. Přinese zamykací obrazovku s widgety, psaní tahem prstu na klávesnici, podporu více uživatelských účtů, vylepšené menu s rychlým nastavením a pozměněnou notifikační lištu, novou verzi Gmailu, chytřejší Google Now a vylepšenou aplikaci Fotoaparát s novou galerií.

Nexus 7

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře