Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyT-Mobilu vzrostly v pololetí tržby na 13,2 miliardy korun

T-Mobilu vzrostly v pololetí tržby na 13,2 miliardy korun

T-Mobile v pololetí zvýšil celkové tržby o tři procenta na 13,2 miliardy korun. Provozní zisk klesl o 1,3 procenta na 5,44 miliardy korun. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

K 30. červnu využívalo mobilní služby T-Mobile více než 6,1 milionů zákazníků, přičemž téměř 3,8 milionu tvořili zákazníci tarifní a 2,4 milionu zákazníků využívalo předplacené služby.

„V červnu jsme se museli vypořádat s výzvou v podobě zavedení EU roamingu a byli jsme úspěšní. Naším zákazníkům jsme výhody tohoto volání poskytli s předstihem a vůbec jako první operátor v České republice,” uvedl generální ředitel Milan Vašina.

Průměrný měsíční churn (podíl zákazníků, kteří přestali využívat služeb operátora) poklesl meziročně o 0,2 % na 1,2 %. V prvním pololetí roku zákazníci T-Mobile v průměru provolali 159 minut měsíčně, tedy o 0,6 % více než vloni. Celkový objem přenesených dat meziročně vzrostl o 49,3 % a dosáhl 21 786 terabytů.

Celkové tržby z mobilních a pevných služeb dosáhly 13,2 miliardy Kč, tržby z mobilních služeb se přiblížily hodnotě 9,3 miliardy Kč. Průměrná měsíční útrata za mobilní služby (ARPU) pak byla 253 Kč.

T-Mobile Czech Republic je člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. Co do počtu zákazníků je největším tuzemským operátorem na trhu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře