Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyNETGEAR uvádí na trh výkonný a cenově dostupný WiFi router

NETGEAR uvádí na trh výkonný a cenově dostupný WiFi router

Na český trh byl uveden dvoupásmový WiFi router NETGEAR R6800. Novinka nabízí vysokorychlostní připojení dosahující až 1,9 Gb/s pro více než dvacet zařízení současně. Zároveň je vybavena širokou řadou funkcí umožňujících snadnou správu a sdílení obsahu.

R6800 je vybaven WiFi standardem AC1900 a technologií Beamforming+ nabízející kvalitní bezdrátové připojení dosahující kombinované teoretické propustnosti až 1,9 Gb/s, tj. 600 Mb/s v 2,5GHz pásmu a 1 300 Mb/s v 5GHz pásmu. Technologie Beamforming+ společně se třemi externími anténami a výkonnými radio zesilovači zároveň poskytuje dostatečné pokrytí i napříč velkými domácnostmi.

Rychlé Wi-Fi připojení a plynulé streamování i v případě připojení velkého počtu zařízení k síti zajišťuje kombinace pokročilého QoS umožňující rozpoznání vlastností jednotlivých zařízení a aplikací a následné určení jejich priority v rámci síťového provozu a technologie Airtime Fairness eliminující prodlevy v případě připojení pomalejšího zařízení.

Router je dále vybaven čtyřmi gigabitovými ethernetovými LAN porty a dvěma USB porty (1× USB 3.0, 1× USB 2.0), jež umožňují kabelem připojit k routeru širokou řadu multimediálních zařízení.

Bezpečné připojení a sdílení obsahu umožňuje řada pokročilých bezpečnostních funkcí. Patří mezi ně customizované, volně dostupné URL pro nastavení osobního FTP serveru, podpora VPN umožňující zabezpečený vzdálený přístup, chráněný přístup k Wi-Fi (WPA/WPA2 – PSK), dvojitá firewall ochrana (SPI a NAT) i prevence před DoS útoky. Vedle bezpečnostních funkcí nabízí NETGEAR R6800 také široké možnosti v oblasti správy Wi-Fi sítě i sdílení jejího obsahu.

WiFi router NETGEAR R6800 je v prodeji za doporučenou koncovou cenu 3 199 Kč s DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře